Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

1. Pobierz, wypełnij i wydrukuj wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.
  2. Podpisz wypełniony wniosek bądź daj do podpisu osobie uprawnionej do reprezentacji wnioskodawcy.
  3. Dołącz dokument pełnomocnictwa oraz dowód zapłaty opłaty skarbowej od udzielonego pełnomocnictwa (pokwitowanie lub potwierdzenie przelewu) oraz inne wymagane dokumenty.
  4. Udaj się do swojego urzędu, Wydziału Finansowego – pokój nr 6, 10, złóż dokumenty w Biurze Obsługi Klienta.

Do wniosku należy załączyć faktury VAT potwierdzające zakup oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej:
- w przypadku wniosków składanych w miesiącu lutym – faktury VAT  –  potwierdzające zakup paliwa w miesiącach sierpień – styczeń,
- w przypadku wniosków składanych w miesiącu sierpniu – faktury VAT – potwierdzające zakup paliwa w miesiącach luty- lipiec.

• 17 zł opłaty skarbowej - w sytuacji, kiedy do wniosku załączone jest pełnomocnictwo

Wszelkie zobowiązania można wpłacać bez dodatkowych opłat i prowizji:

• w każdym Urzędzie Pocztowym S.A.;
  • w Banku PEKAO S.A. Oddział I Suwałki Filia nr 1 Augustów Rynek Zygmunta Augusta 33 w Augustowie w godz. od 9.30 do 17.00;

• w kasie Urzędu Miejskiego w Augustowie, ul. 3 Maja 60 (poniedziałek - piątek w godz. 8.00 - 14.00),

• u Inkasenta opłaty skarbowej - Starostwo Powiatowe w Augustowie z siedzibą przy ul. 3 Maja 29 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 do 15.15).

Numer konta właściwy dla opłaty skarbowej to: 08 1240 5787 1111 0010 7154 5272.

Wydział Finansowy
Parter - pok. Nr 6, 10

30 dni.

Do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Suwałkach, w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji, za pośrednictwem Burmistrza Miasta Augustowa.

1. Za producenta rolnego uznaje się osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie posiadającą osobowości prawnej, będącą posiadaczem gospodarstwa rolnego w rozumieniu przepisów o podatku rolnym.
  2. Za gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów ustawy o podatku rolnym uważa się obszar gruntów sklasyfikowanych w ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne lub jako grunty zadrzewione lub zakrzewione na użytkach rolnych o powierzchni przekraczającej 1 ha lub 1 ha przeliczeniowy, z wyjątkiem gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej innej niż działalność rolnicza.
  3. W przypadku, gdy grunty gospodarstwa rolnego stanowią przedmiot współposiadania, zwrot podatku akcyzowego przysługuje temu współposiadaczowi, co do którego pozostali współposiadacze wyrazili pisemną zgodę (zgoda będzie wyrażana we wniosku i nie dotyczy współmałżonków).
  4. W przypadku, gdy producent rolny podlega wpisowi do Krajowego Rejestru Sądowego we wniosku, o którym mowa w pkt 1 podaje numer z tego rejestru.
  5. Wysokość zwrotu podatku akcyzowego ustalona zostanie jako iloczyn ilości oleju napędowego zakupionego przez producenta rolnego, wynikającej z faktur VAT oraz stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego, obowiązującej w dniu złożenia wniosku o zwrot podatku – ( w 2017 roku stawka wynosi - 1,00zł / 1litr), przy czym kwota zwrotu podatku w 2017 roku nie może być wyższa niż kwota rocznego limitu ustalonego w sposób następujący: 1,00zł / litr x 86 x powierzchnia użytków rolnych producenta rolnego w Mieście Augustów według stanu na 1 lutego danego roku.
  6. Zwrot podatku przyznany zostanie w drodze decyzji administracyjnej wydanej w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku.
  7. Wypłata zwrotu nastąpi w terminie odpowiednio w przypadku wniosków składanych:
  • w lutym - od 1 - 30 kwietnia 2017 roku,
  • w sierpniu - od 1 – 31 października 2017 roku - gotówką w kasie Urzędu Miejskiego lub w formie bezgotówkowej - na rachunek bankowy producenta rolnego podany we wniosku.

1. Ustawa z dnia 10 marca 2006 roku o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz.U. z 2006 roku Nr 52, poz. 379 ze zm.).
  2. Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2013r. poz. 267 j. t.).

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Wydział Finansowy Urzędu Miejskiego w Augustowie
Tel.: 87-643-42-25, 87-643 -80-54