Jesteś tutaj

Zostań liderem Szlachetnej Paczki!

Ostatnia szansa na zostanie liderem w Augustowie!
To już ostatni moment na zostanie Liderem SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – znanych, ogólnopolskich projektów pomocowych organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA. Swoją szansę na rozwój otrzymają łącznie 30 osób z woj. podlaskiego i aż 950 w całej Polsce. Kandydaci mogą zgłaszać się przez stronę www.superw.pl. To od Lidera zaczyna się Paczka i Akademia! Tylko tam, gdzie teraz znajdzie się Lider, pomoc otrzymają rodziny i dzieci w potrzebie.
Rejon SZLACHETNEJ PACZKI w Augustowie wciąż czeka na zgłoszenie. (W najbliższej okolicy można się też zaangażować w Suwałkach)
- Mądra pomoc najbardziej potrzebującym, realny wpływ na swoją społeczność, a także rozwój kompetencji menadżerskich i wartościowe kontakty – to tylko niektóre z korzyści, jakie z udziału w projekcie wynosi Lider SZLACHETNEJ PACZKI lub AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – informuje Agnieszka Czapla ze Stowarzyszenia WIOSNA.
Funkcja Lidera to idealna propozycja dla tych, którzy chcą zdobyć cenne na rynku pracy doświadczenie, a także dla tych, którzy już zdobyte doświadczenie pragną przekuwać w dobro oraz pomoc dzieciom i pomoc ubogim.
Kim jest Lider?
Do zadań Lidera należy przede wszystkim lokalne, całoroczne zarządzanie projektem – SZLACHETNĄ PACZKĄ lub AKADEMIĄ PRZYSZŁOŚCI. To Lider rekrutuje zespół wolontariuszy i koordynuje jego pracę, dociera do ubogich rodzin i dzieci z problemami, oraz wspólnie z wolontariuszami łączy potrzebujących z darczyńcami, którzy przygotowują pomoc. Jego rola jest bardzo ważna – to od tego, czy znajdą się teraz Liderzy, zależy skala pomocy jaką otrzymają dzieci i rodziny w potrzebie w województwie podlaskim.
Historie Liderów – doświadczenie, które zmienia życie
Dlaczego warto zostać wolontariuszem, jakim jest Lider? - To jest taki wolontariat jak Harvard, czyli jak go skończysz, to po nim jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy – tłumaczy ks. Jacek WIOSNA Stryczek, Prezes Stow. WIOSNA.
Bartosz Płaszczyński – były Lider SZLACHETNEJ PACZKI w Krakowie, obecnie dyrektor logistyki w dużej firmie. - Swoją przygodę z Paczką zaczynałem w Krakowie, będąc niepewnym siebie chłopakiem, który niechętnie rozmawiał z obcymi. Rok później sam zbudowałem 28-osobowy zespół wolontariuszy i koordynowałem jego pracę przez kilka miesięcy – opowiada Bartosz. - Okazało się, że doświadczenie z zakresu zarządzania i pracy z zespołem przełożyło się na moją pracę zawodową. Po studiach przeprowadziłem się do Warszawy i dostałem pracę na stanowisku menedżerskim – dodaje.
Jak się zgłosić?
Kandydaci na Liderów mogą zgłaszać się przez stronę www.superw.pl.
- Zachęcamy, by nie zwlekać ze zgłoszeniami, ponieważ liczba lokalizacji, gdzie poszukujemy Liderów, jest ograniczona - podkreśla Agnieszka Czapla ze Stowarzyszenia WIOSNA.
*
SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc wybranym przez siebie rodzinom. Tylko rok temu, projekt połączył ponad 1 mln Polaków. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest siostrzanym projektem Paczki i pomaga dzieciom, które mają problemy w szkole i nie wierzą w siebie.
 

GALERIA