Jesteś tutaj

Wizyta minister Anny Anders w Augustowie

W poniedziałek, 3 lipca burmistrz Augustowa Wojciech Walulik przyjmował minister Annę Anders, Pełnomocnik Rządu do spraw Dialogu Międzynarodowego i senator Ziemi Augustowskiej. Minister Anders spotkała się z augustowianami, członkami rodzin żołnierzy 2. Korpusu Polskiego – Armii Andersa, jak również złożyła wizytę w II Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie oraz odwiedziła plac budowy Strefy Aktywności Gospodarczej w Augustowie.

Podczas spotkania minister Anny Anders z augustowskimi rodzinami żołnierzy 2. Korpusu Polskiego dyskutowany był planowany wyjazd ok. 100 augustowian – członków rodzin żołnierzy Armii Andersa na obchody 75-lecia bitwy pod Monte Cassino, które odbędą się w 2019 r. Fundacja „Nasze pokolenie – Augustowiacy” wystąpi o honorowy patronat minister Anders, który z pewnością podniesie rangę przedsięwzięcia.

Prezes Fundacji „Nasze pokolenie – Augustowiacy” Danuta Cuper zwróciła się do minister Anders także z prośbą o poparcie inicjatywy stworzenia w Augustowie strzelnicy, która mogłaby stać się znakomitym miejscem spotkań i ciekawą propozycją spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Augustowa, w szczególności osób starszych. Fundacja „Nasze pokolenie – Augustowiacy” zamierza wystąpić z wnioskiem o dotację na stworzenie strzelnicy do opracowywanego właśnie programu ministerialnego pt. „Strzelnica w każdej gminie”. Projektowana strzelnica miałaby zostać zlokalizowana na terenie Wspólnoty Gruntowej w okolicach Żarnowa.

– Wszystkie oddolne inicjatywy naszych mieszkańców są bardzo mile widziane, bo dzięki nim razem zmieniamy Augustów na lepsze – poparł propozycję burmistrz Augustowa Wojciech Walulik, deklarując także własne wsparcie dla przedsięwzięcia.

Dla podkreślenia więzi Augustowa z minister Anną Anders, obecny na spotkaniu Dariusz Szkiłądź, kierownik Wydziału Edukacji UM Augustów i prezes Towarzystwa Młodego Krechowiaka przypomniał, że rodzina Andersów zawsze była bardzo blisko związana z Augustowem. Brat generała Władysława Andersa – Karol Anders był bowiem wieloletnim dowódcą 1. Pułku Ułanów Krechowieckich stacjonującego w Augustowie.

Po spotkaniu z augustowianami, minister Anna Anders złożyła wizytę w II Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie, a następnie odwiedziła plac budowy Augustowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik przedstawił minister Anders stan prac na największej, tegorocznej inwestycji w Augustowie oraz zamierzenia Augustowa związane ze współpracą z inwestorami na Strefie.

GALERIA

Wizyta minister Anny Anders w Augustowie
Wizyta minister Anny Anders w Augustowie
Wizyta minister Anny Anders w Augustowie