Jesteś tutaj

Święto w Szkole Podstawowej nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich

Za nami jubileusz 30-lecia nadania Szkole Podstawowej nr 3 imienia 1 Pułku Ułanów Krechowieckich. W piątek czekała na nas prawdziwa uczta artystyczna. Aby uświetnić imieniny szkoły młodzi twórcy przygotowali wyjątkowe prezentacje i występy. Były też okolicznościowe przemówienia i życzenia, składane przez zaproszonych gości na ręce Dyrektora Andrzeja Kaszkiela. W imieniu Burmistrza Mirosława Karolczuka życzenia przekazał Zastępca Filip Chodkiewicz.

 

30-ste święto szkoły

Szkoła Podstawowa Nr 3 ma bogatą historię. Została utworzona w 1937r. jako szkoła podstawowa. Imię 1 Pułku Ułanów Krechowieckich przyjęła 1 października 1992r. W tym roku obchodzimy okrągłą 30. rocznicę tego wydarzenia.

Główną część obchodów zorganizowano w hali sportowej. Przemówienia okolicznościowe i życzenia, składane przez zaproszonych gości na ręce Dyrektora Andrzeja Kaszkiela, uzupełniała część artystyczna w wykonaniu szkolnych formacji artystycznych oraz Zespołu Tańca Ludowego "Bystry".

W Święcie Szkoły w imieniu Burmistrza Mirosława Karolczuka uczestniczył Zastępca Filip Chodkiewicz oraz Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Anita Szostak.
 

Bogaty repertuar artystyczny

Najpierw swoje show z wachlarzami pt. "Allegretto" zaprezentował damski kwartet z klasy IIIC. Potem obejrzeliśmy trzy krótkie odsłony ogromnych możliwości Zespołu Tańca Ludowego Bystry.  

Bystry posiada w swoich szeregach grupę najstarszą, skupiającą między innymi trójkowych absolwentów. Właśnie dziś, z różnych stron miasta, kraju i świata przybyli oni do dawnej podstawówki by uczić 30-lecie nadania jej imienia. Zaprezentowali pokaz tańców narodowych z mazurem i polonezem na czele.

Następnie taniec śląski zaprezentowali członkowie Bystrego z klas II, III, IV i V. Ostatnią taneczną odsłoną Bystrego był mix tańców lubelskich w wykonaniu uczniów klas VII i VIII.

Z okazji jubileuszu składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia szczęścia, pomyślności i dalszych sukcesów edukacyjnych. Do zobaczenia za rok!

GALERIA