Jesteś tutaj

Podsumowanie akcji "Paczka Bożonarodzeniowa" dla Polaków żyjących na Białorusi i Litwie

W sobotę, 9 grudnia 2017 r. w Pałacu Biskupim w Sejnach delegacja reprezentująca Szkołę Podstawową nr 2 im. Zygmunta Augusta uczestniczyła w spotkaniu podsumowującym Akcję Paczka Bożonarodzeniowa 2017. Cała społeczność szkoły zaangażowała się w solidarną pomocy rodakom i ich rodzinom mieszkających na Białorusi i Litwie.

Honorowym patronatem całą akcję objął Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podczas spotkania Minister Zieliński serdecznie podziękował służbom mundurowym, leśnikom, Piłsudczykom, parafiom, Kuratorium Oświaty, dzieciom, nauczycielom, gminom, Staroście Sejneńskiemu, firmom, instytucjom i osobom prywatnym.

Pułkownik Weronika Sebastianowicz, prezes Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej na Kresach Wschodnich i Barbara Kuklewicz, prezes Koła Przyjaciół Sybiraków w Sejnach podkreśliły wielką aktywność szkół i nauczycieli, którzy poprzez udział w tej inicjatywie dali wspaniały przykład patriotyzmu i wdzięczności ludziom, którzy walczyli o wolną Polskę.

Organizatorzy Akcji Paczka Bożonarodzeniowa 2017 przekazali moc życzeń świątecznych wszystkim uczestnikom i ich rodzinom za pamięć i pomoc.
 

GALERIA

Podsumowanie akcji
Podsumowanie akcji
Podsumowanie akcji
Podsumowanie akcji
Podsumowanie akcji
Podsumowanie akcji
Podsumowanie akcji