Jesteś tutaj

Nudołamacz, czyli ferie w mieście

Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, Augustów nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach.

Miejskie Augustowskie Placówki Kultury, jak co roku, w ferie zimowe mówią nudzie „nie” i przestrzegając zasad organizacji półkolonii starają się, by dzieci podczas zimowego wypoczynku miały co robić. 

 

W tegorocznej odsłonie Nudołamacza, atrakcji nie brakuje - milusińscy już od 4 stycznia odkrywają i doskonalą kreatywne umiejętności podczas warsztatów plastycznych, krawieckich i tkackich. Szyją własne maskotki, biorą udział w eksperymentach plastycznych, poznają tajniki wykonywania tkanin na ramach tkackich,  marzą o egzotycznych podróżach do Indii i Japonii podczas zajęć etnograficznych, a dzięki zaprzyjaźnionym instruktorom poznały już tajniki wyrobów ceramiki. Już w drugim tygodniu ferii, pracownicy Białostockiego Ośrodka Kultury pokażą jak „wyćwierkać” obraz w technice linorytu oraz, za sprawą zajęć „Religie Podlasia”, udowodnią że nasz region jest prawdziwym tyglem kultury. 

 

Dzieci nie tylko kleją, wycinają, szyją i malują. W programie naszego miejskiego nudołamacza odnaleźć można także turniej Scrabble, teatrzyk Kamishibai, kreatywny konkurs plastyczny „Bałwan w terenie”  oraz zajęcia na świeżym powietrzu dla całych rodzin. W rodzinnym gronie można pooddychać świeżym powietrzem - na przykład szukając skarbu w parku miejskim i poznać Augustów z nieznanej dotychczas strony, podczas gry terenowej. Pamiętamy, że nasze miasto, to również najmłodsi mieszkańcy.

 

Nie dajemy się nudzie!

GALERIA