Jesteś tutaj

Krzysztof Czyżewski w augustowskiej Kawiarence Literackiej

W imieniu Fundacji Słowo i Obraz oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Augustowie serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę Kawiarenki Literackiej. Gościem spotkania, które odbędzie się 21 października o godz. 18:00 w siedzibie Miejskiego Domu Kultury (nowa sala teatralna), będzie Krzysztof Czyżewski. Rozmowę z gościem poprowadzi Janina Osewska.

Krzysztof Czyżewski - praktyk idei, pisarz, tłumacz, wydawca i reżyser. Współtwórca Fundacji Pogranicze i Ośrodka ”Pogranicze - sztuk, kultur, narodów” w Sejnach oraz Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. Profesor Uniwersytetu Bolońskiego. Animator dialogu międzykulturowego na różnych pograniczach świata. Za książkę poetycką Żegaryszki otrzymał Nagrodę im. W. Kazaneckiego oraz nagrodę Towarzystwa Wydawców Książek „Najpiękniejsza Książka Roku”.  Za ostatnią książkę eseistyczną W stronę Xenopolis otrzymał Nagrodę Ambasadora Nowej Europy. Przez parlamenty Litwy i Polski wyróżniony w 2021 roku Nagrodą Obojga Narodów.

Podczas wydarzenia odbędzie się Konkurs Jednego Wiersza. Szczegóły oraz regulamin dostępne na: www.biblioteka.augustow.pl

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Zapraszamy.

 

GALERIA

Plakat