Jesteś tutaj

Dalej gramy w zielone. Na Zarzeczu powstanie nowy park!

Obok nowego boiska do sportów plażowych stworzymy wyjątkowe miejsce na odpoczynek. Ogłosił to Burmistrz Mirosław Karolczuk. Ciekawi Was, co się tam pojawi? Czytajcie dalej.

Przystań dla mieszkańców i turystów

Wszyscy doceniamy relaks w ciekawych miejscach, prawda? Zamknijcie oczy, wyobraźcie sobie słoneczne letnie popołudnie. Wsiadacie na ukochany rower, przejeżdżacie ulubionymi augustowskimi ulicami i bulwarami, aż zatrzymujecie się przy molo na Plaży Miejskiej. Dobrze się składa, że macie ze sobą piłkę! To świetna okazja, żeby przetestować boisko stworzone dzięki Waszym głosom w z Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego. Co dalej? Może relaks przy książce? W nowym parku będzie to możliwe!

Miejska strefa relaksu

Stoliki, przy których wypijecie swoją ulubioną kawę lub zimny napój i ławeczki do poczytania książki to tylko część z elementów, jakie pojawią się w nowym parku. Nie zabraknie w nim elementów dla najmłodszych.

- Wiosna już w pełni zawitała do Augustowa. Z przyjemnością obserwuję, z jaką chęcią mieszkańcy naszego miasta spędzają czas na świeżym powietrzu. Chcę zapewnić augustowianom kolejne wyjątkowe miejsce, w którym będą mogli spotkać się z przyjaciółmi lub zrelaksować na łonie natury. Stworzenie parku na tak pięknym terenie, w bliskości jeziora i miejsc do aktywnego spędzania czasu, wydaje mi się idealnym pomysłem. Prace przygotowawcze w terenie już ruszyły - powierzchnia jest czyszczona, a szczegóły dopracowywane. - Burmistrz Mirosław Karolczuk cieszy się z możliwości stworzenia nowego miejsca dla mieszkańców.

Jeszcze w tym roku

Rozmarzyliście się, czytając ten artykuł? Wyobraźnia niedługo zmieni się w rzeczywistość. Mamy nadzieję, nowy park na Zarzeczu będzie miejscem, które często i z przyjemnością będziecie odwiedzać. Obecnie trwa już procedura wyłonienia wykonawcy. Zależnie od złożonych ofert w ciągu kilku miesięcy plany zostaną zrealizowane i do boisk plażowych dołączy nowa przestrzeń rekreacyjna.

 

 

 

 

GALERIA