Jesteś tutaj

Czeka nas weekend pełen atrakcji

Ostatni weekend października upłynie w Augustowie pod znakiem sportu, muzyki, kina i poezji. 
 
Sobotni poranek 28 października br. proponujemy rozpocząć aktywnie. Wszystkich biegaczy zapraszamy na bieg z pomiarem czasu w ramach Parkrun Augustów. Przypominamy, że biegi odbywają się cyklicznie w każdą sobotę o godz. 9.00 na dystansie 5 km w kierunku Ośrodka Królowa Woda. Późnym popołudniem obowiązkowo należy się wybrać do Miejskiego Domu Kultury na spotkanie literackie z Tadeuszem Dawidejtem – poetą i prozaikiem. W niezwykły świat poezji autor wraz z przyjaciółmi przeniesie zebranych gości o godz. 17.00.
 
W niedzielę, 29 października tuż przed godz. 9.00 na Rynku Zygmunta Augusta pojawią się żołnierze z 12. batalionu lekkiej piechoty z Suwałk, by poprzez złożenie przysięgi wojskowej wyrazić swoje zobowiązanie wobec narodu. Młodszych mieszkańców miasta DKF Kinochłonek zaprasza na godz. 11.00 do kina Iskra (ul. 3 Maja 38) na pierwszy powakacyjny seans, a w nim norweska bajka R. A. Sivertsena ,,O czym szumi las” poruszająca niezwykle ważne wartości, takie jak szacunek i niesienie pomocy kolegom i koleżankom. Po filmie zaś organizatorzy przygotowali smakowitą niespodziankę – pokaz kulinarny.
 
Na podsumowanie weekendu, w niedzielny wieczór Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na Zaduszki Bluesowe. W Miejskim Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9) o godz. 19.00 zagra koncert ,,Makar & Children of the Corn”. Zespół zajął II miejsce w kategorii ,,Odkrycie roku” w ankiecie Blues Top 2016 kwartalnika Twój Blues.  
 
Miłego weekendu smiley

GALERIA

Czeka nas weekend pełen atrakcji
Czeka nas weekend pełen atrakcji
Czeka nas weekend pełen atrakcji
Czeka nas weekend pełen atrakcji
Czeka nas weekend pełen atrakcji