Jesteś tutaj

Cały kwartał ulic dzielnicy Borki zyskał nową nawierzchnię!

We czwartek, 28 września w obecności mieszkańców Augustowa odebrano cztery przebudowane ulice: Agrestową, Jabłoniową, Porzeczkową, Słoneczną. Inwestycje zostały zrealizowane w ramach inicjatywy lokalnej we współpracy z mieszkańcami ulic.
 
– W roku obchodów 460-lecia Augustowa oddajemy kolejne przebudowane ulice. Jest to rok rekordowych inwestycji, jakie nie były prowadzone w Augustowie od wielu lat. – podkreślił burmistrz Augustowa Wojciech Walulik – Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom za współpracę, ponieważ bez Państwa wsparcia dzisiejsze inwestycje nie zostałyby zrealizowane – dodał burmistrz Augustowa.
 
Przebudowane ulice posiadają nawierzchnie z mieszanki mineralno-bitumicznej obramowane krawężnikami betonowymi. Zjazdy do posesji zostały natomiast wykonane z kostki brukowej betonowej. Wykonawcą tych inwestycji była firma POLDREN Andrzej Masiewicz. Ulice zostały zbudowane w ramach programu ,,Rozwoju sieci dróg miejskich” zainicjowanego w 2016 r. przez Radę Miejską w Augustowie.
 
– Zaangażowanie mieszkańców w rozwój miasta wciąż wzrasta, co przekłada się chociażby na dużą ilość zgłoszonych propozycji do Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród pomysłów, znalazła się także propozycja budowy chodników przy jednej z miejskich ulic. Dziękujemy za aktywność i współpracę ze strony augustowian - dodał zastępca burmistrza Augustowa Mirosław Karolczuk.
 
Program ,,Rozwoju sieci dróg miejskich” zakłada przebudowę, czyli utwardzenie jezdni poprzez ułożenie nawierzchni asfaltowej bądź kostki brukowej betonowej na ulicach, których mieszkańcy w ramach inicjatywy lokalnej partycypują w kosztach realizacji przedsięwzięcia, zakładając komitety budowy swoich ulic. Wkład od mieszkańców wynosi 1000 lub 1500 zł od jednej nieruchomości położonej przy danej ulicy i zależy głównie od szerokości projektowanej drogi. Obecnie założonych jest już ponad 40 komitetów.
 

GALERIA

Otwarcie ulic
Otwarcie ulic
Otwarcie ulic
Otwarcie ulic
Otwarcie ulic
Otwarcie ulic
Otwarcie ulic
Otwarcie ulic
Otwarcie ulic
Otwarcie ulic
Otwarcie ulic