Jesteś tutaj

Będzie wszystko. Dni Augustowa 2021

Dni Augustowa to impreza organizowana z okazji nadania praw miejskich przez Króla Zygmunta Augusta. Historia naszych miejskich urodzin jest niezwykle bogata. Koncerty, zabawy, wystawy i wiele innych atrakcji zawsze towarzyszyły mieszkańcom w połowie maja, tym razem ze względu na przepisy, huczne obchody przeniesiono na początek września. Przeczytajcie artykuł, aby poznać szczegóły zaplanowanych wydarzeń.

 

Coroczne obchody

 

W poniedziałek, 17 maja, Augustów świętuje 464. Rocznicę Nadania Praw Miejskich. Huczne urodziny to już nasza miejska tradycja. Co roku staramy się zaskakiwać augustowian bogatym repertuarem wydarzeń. Mieszkańcy z pewnością pamiętają koncerty gwiazd, zawody sportowe, wybory miss, pochody Króla czy nawet pokazy husarii. Niestety tradycję przerwała pandemia i zeszłoroczne Dni Augustowa odbyły się w trybie online.

 

Wyczekiwane świętowanie

 

W związku z trwającymi obostrzeniami dotyczącymi publicznych zgromadzeń, urodziny miasta odbędą się w nowym terminie.

 

Dni Augustowa to nasze wielkie, miejskie święto. To święto wszystkich mieszkańców! Z pewnością każdy augustowianin z uśmiechem wspomina coroczne wyjątkowe wydarzenia i nie może doczekać się kolejnych! Nie wyobrażam sobie rezygnacji ze wspólnej zabawy - nareszcie, po czasie pandemii, będziemy mogli świętować razem. Dni Augustowa będziemy obchodzić hucznie na początku września! Swoją obecność potwierdził już O.S.T.R. wybrany przez mieszkańców na główną gwiazdę koncertu. Zleciłem Augustowskim Placówkom Kultury organizację wydarzenia rekompensującego nam wszystkim długie oczekiwanie na wytęsknioną normalność. Augustowianie chcą się bawić, a ja zrobię wszystko, aby mieli taką możliwość - Burmistrz Mirosław Karolczuk jest przekonany, że warto jeszcze chwilę poczekać na prawdziwe świętowanie.

Wrześniowy repertuar

 

Podczas tegorocznych obchodów Dni Augustowa na miejskiej scenie zagra dla nas m.in. polski raper O.S.T.R, którego koncert jest spełnieniem oczekiwań mieszkańców. To właśnie on wygrał w lokalnym plebiscycie, w którym augustowianie wybierali artystę mającego wystąpić na urodzinach miasta. Poza wyczekanym koncertem czekają nas przedstawienia kulturalne, wystawy artystyczne, imprezy sportowe, kabarety, koncerty kameralne oraz imprezy dla dzieci. Cały repertuar wydarzeń zostanie przedstawiony w kalendarzu miejskim oraz w social mediach Augustowskich Placówek Kultury, a także na profilu facebookowym Augustowa.Serdecznie zachęcamy do śledzenia nowinek!

 

Kultura budzi się do życia

 

Pandemia wpłynęła na wszystkie branże. Obecnych przepisów zabraniających organizacji dużych wydarzeń nie zmienimy, ale możemy zmienić datę Dni Augustowa. Zgodnie z decyzją Pana Burmistrza imprezę zorganizujemy na początku września. Zależy nam, by mieszkańcy Augustowa mogli z przyjemnością brać udział w ciekawych i zapadających w pamięć wydarzeniach. Jestem pewna, że przesunięcie obchodów tegorocznych Dni Miasta jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Pracujemy nad organizacją wyjątkowych imprez, spotkań i pokazów, w których wszyscy z radością będziemy mogli uczestniczyć. - mówi Anna Jastrzębska - Dyrektor Augustowskich Placówek Kultury

 

Pozytywnie patrzymy w przyszłość

 

Wiosna już w pełni dotarła do Augustowa. Coraz chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu i korzystamy ze wszystkiego, co daje nam nasze miasto. Mimo wielu trudów związanych z pandemią, z optymizmem patrzymy w przyszłość i cieszymy się z nadchodzących zmian. Żyjemy w pięknej okolicy, która zasługuje na prezent i szacunek - pamiętajmy o tym nie tylko w urodziny naszego miasta, ale każdego dnia.