Jesteś tutaj

Bądźmy dumni z Augustowa!

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w naszym mieście obfitował w wydarzenia. W akcję włączyli się starsi i młodsi augustowianie. Zawsze wspierałem WOŚP i robię to również, jako Burmistrz Miasta Augustowa. Jestem dumny, że wraz z instytucjami miejskimi mogłem wspomóc organizację finału. To nie tylko sprzęt i pomieszczenia. To przede wszystkim szczere zaangażowanie ludzi. Miałem przyjemność doświadczyć tego jako uczestnik wczorajszych wydarzeń.

Augustowianie po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. Finałowi towarzyszyła niepowtarzalna atmosfera wspólnego czynienia dobra. Pomaganie mamy we krwi i razem udowodniliśmy, że potrafimy skutecznie łączyć siły we wspólnym celu!

Z całego serca dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację 28. Finału WOŚP w Augustowie! Prowadzącym sztab, załatwiającym formalności, zbierającym datki do puszek, piekącym ciasta, organizującym turnieje, kiermasze i koncerty. Dziękuję każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę choćby wrzucając monetę do puszki. Dobra robota!

Zebrana na ten moment kwota ponad 100 tysięcy złotych jest imponująca! Wiemy, że po zakończeniu aukcji internetowych jeszcze się powiększy. Najważniejsze jednak, że akcja poruszyła wielu z nas. Połączyła we wspólnym celu i wyzwoliła to, czego często brakuje. Braterstwo i poczucie wspólnoty. Augustowianie, możemy być z siebie dumni!

 

Burmistrz Miasta Augustowa

Mirosław Karolczuk