Jesteś tutaj

Augustowskie lodowisko wkrótce będzie otwarte!

We środę, 22 listopada 2017r. rozpoczął się montaż augustowskiego lodowiska. Miłośnicy łyżew i aktywnego spędzania wolnego czasu będą mogli korzystać z tej zimowej atrakcji już od 6 grudnia.

Sztuczne lodowisko o powierzchni 500 m2 będzie miało wymiary 17 metrów szerokości i 30 metrów długości. Zlokalizowane będzie w sąsiedztwie miejskiej pływalni, przy ul. Sucharskiego 15. Inwestycja realizowana jest w ramach drugiej edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego. Spośród ośmiu projektów spełniających kryteria formalno- prawne, propozycja budowy lodowiska zdobyła najwięcej głosów mieszkańców Augustowa. Za realizacją zadania opowiedziało się 918 osób, co stanowiło niemal połowę wszystkich oddanych głosów.

Ślizgawka wraz z niezbędnym osprzętem kosztuje ponad 299 tysięcy złotych. Inwestycja realizowana jest przez Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie.

Na nowym lodowisku będzie można się ślizgać nawet do końca marca, wszystko zależy od warunków atmosferycznych. Obiekt docelowo będzie czynny 7 dni w tygodniu. Korzystanie z lodowiska odbywać się będzie w systemie 50 minutowych tercji. Nie muszą martwić się ci, którzy nie mają łyżew. Będzie je można wypożyczyć na miejscu. Wstęp na lodowisko będzie płatny. Szczegółowe informacje już wkrótce na stronie zarządzającego www.basenaugustow.pl

GALERIA

Augustowskie lodowisko  fot  Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie