Jesteś tutaj

Grad nagród dla Augustowa w konkursie na "Najlepszy Produkt Turystyczny" – etap regionalny

W piątek, 3 lutego w Dworze Czarneckiego pod Białymstokiem odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczano nagrody Prezesa Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i Marszałka Województwa Podlaskiego na etapie regionalnym konkursu na "Najlepszy Produkt Turystyczny".

Do konkursu na poziomie województwa podlaskiego zgłosiło się ponad 41 produktów, co stanowiło rekord zgłoszeń na przestrzeni ostatnich lat. Kapituła Konkursu oceniała zgłoszone produkty biorąc pod uwagę ich atrakcyjność, dostępność, wykorzystanie innowacji i nowoczesnych technologii, a także ich gospodarcze i społeczne znacznie.

Bardzo nas cieszy, że Augustów zdobył aż pięć nagród ze wszystkich przyznanych 11. Kapituła konkursu doceniła atrakcyjność Augustowskiego Blues Maratonu oraz Augustowskich Motonocy, jak również modernizowanego właśnie Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów, przyznając wszystkim trzem produktom wyróżnienia. Szczególne wyrazy uznania za 21 lat pracy nad rozwijaniem i wzmacnianiem marki Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok zostały uhonorowane certyfikatem Prezesa Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i Marszałka Województwa Podlaskiego. Natomiast Kanał Augustowski – Szlak Papieski otrzymał najwyższe laury w postaci uzyskanej kandydatury województwa podlaskiego do tytułu Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej. Oznacza to, że Kanał Augustowski – Szlak Papieski, który uzyskał już Złoty Certyfikat w 2009 r., ale wciąż jest uznawany na atrakcyjny i rozwijający się produkt turystyczny, będzie ubiegał się na etapie ogólnopolskim o kolejny tytuł Złotego Certyfikatu i nagrodę 100 tys. zł w postaci kampanii medialnej promującej produkt prowadzonej przez POT.

– Uzyskane przez Augustów certyfikaty i wyróżnienia świadczą o tym, że turystyka jest w naszym mieście rozwijana na wysokim poziomie – powiedział burmistrz Augustowa Wojciech Walulik odbierając nagrody z rąk członka Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdana Dyjuka. - W realizację kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych przedsięwzięć wkładamy dużo pracy i wciąż staramy się doskonalić naszą ofertę. Bardzo się cieszymy, że jest to doceniane na zewnątrz, co bardzo nas motywuje. Zapewniam, że nie spoczniemy na laurach – dodał burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.

GALERIA

Nagrody PROT dla augustowskich wydarzeń
Nagrody PROT dla augustowskich wydarzeń
Nagrody PROT dla augustowskich wydarzeń
Nagrody PROT dla augustowskich wydarzeń
Nagrody PROT dla augustowskich wydarzeń

ARTYKUŁY POWIĄZANE