Jesteś tutaj

Świąteczna paczka dla rodaków na Litwie

W Augustowie trwa zbiórka darów dla Polaków żyjących na Wileńszczyźnie. Żywność, artykuły chemiczne, a także gry planszowe oraz książki edukacyjne można przekazywać do 15 grudnia. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji!

Już po raz kolejny augustowianie włączają się w świąteczną pomoc rodakom na Kresach. Do 15 grudnia trwa zbiórka produktów żywnościowych, artykułów chemicznych oraz książek i zabawek, z których powstaną paczki dla najbardziej potrzebujących. To już kolejna edycja zbiórki darów dla Polaków na Litwie organizowana jest przez radnego powiatowego Michała Kotarskiego i grupę "Augustowscy Patrioci".

Podobnie jak w ubiegłym roku, gromadzone są produkty spożywcze o długim terminie przydatności, takie jak: makaron, olej, kawa, herbata, konserwy, owoce w puszce, słodycze. Do paczek przekazywane są także gry planszowe i książki edukacyjne dla dzieci oraz chemia i środki czystości.

Tegoroczna zbiórka darów potrwa do 15 grudnia. Dary można przynosić do: Urzędu Miejskiego w Augustowie, ul. 3 Maja 60 oraz Miejskiego Domu Kultury przy Rynku Zygmunta Augusta 9.

Szczegóły dotyczące zbiórki można znaleźć na: https://www.facebook.com/events/674843396018494/