Jesteś tutaj

Zapraszamy na miejskie obchody Mikołajek

We wtorek, 6 grudnia dzieci z augustowskich szkół i przedszkoli będą ubierać miejskie choinki w ramach Konkursu Burmistrza Augustowa „Na najładniejszą choinkę”. Choinki zostaną udekorowane przez najmłodszych augustowian własnoręcznie przygotowanymi ozdobami choinkowymi, co sprawi, że tegoroczne miejskie choinki będą wyjątkowo piękne i oryginalne.

W konkursie bierze udział 17 placówek: publicznych i niepublicznych przedszkoli oraz szkół podstawowych. Głównym celem konkursu jest kultywowanie wśród najmłodszych augustowian tradycji przystrajania drzewka świerkowego w okresie Bożego Narodzenia. Dzieci ozdabiać choinki będą w godzinach: 14.00-15.00, natomiast od godz. 15.00 na specjalnie ustawionej scenie będzie można podziwiać ich występy artystyczne. 7 placówek przygotowało na tę okazję specjalny repertuar, który wzbogaci występ działającego przy Augustowskich Placówkach Kultury zespołu O’Yey, który gościnnie występuje u boku Małej Orkiestry Dni Naszych. Przez całe popołudnie po Rynku Zygmunta Augusta przechadzać się będzie św. Mikołaj z workiem niespodzianek, który z pewnością chętnie zapozuje do zdjęć.

Wielki finał Konkursu i przyznanie nagród najwyżej ocenionym przez Komisję Konkursową choinkom odbędzie się ok. godz. 16.30. Nagrody zwycięzcom wręczy burmistrz Augustowa Wojciech Walulik, którzy na zakończenie wydarzenia uroczyście zapali światełka na miejskiej choince.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w wydarzeniu i kibicowaniu naszym milusińskim!

Informujemy, że w przypadku złych warunków atmosferycznych, występy odbędą się w Miejskim Domu Kultury.

Poniżej opublikowany został zmieniony Zarządzeniem Burmistrza nr 532 z dn. 1 grudnia 2016 r. Regulamin Konkursu, wprowadzający zmiany w godzinach odbywania się rozstrzygnięcia Konkursu.

GALERIA

Zapraszamy na miejskie obchody Mikołajek

LINKI