Jesteś tutaj

Spotkanie z olimpijczykami z Rio de Janeiro

Serdecznie zapraszamy na czwartkowe (20.10) spotkanie ze sportowcami, którzy są wzorem wytrwałości, konsekwencji i siły ducha. Augustowianki Edyty Dzieniszewskiej nie trzeba nikomu przedstawiać - nasza wielokrotna mistrzyni świata i Europy, jedna z najpopularniejszych zawodniczek w województwie podlaskim, w sierpniu walczyła o medal olimpijski podczas Igrzysk w Rio de Janeiro. Edyta opowie w czwartek o szczegółach zawodów i podzieli się z nami planami na przyszłość.

Jakub Tokarz jest z kolei sportowcem, który przebył trudną drogę po medal podczas Igrzyk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Były judoka, po tragicznym wypadku unieruchomiony na wózku inwalidzkim, nie potrafił zerwać z uzależnieniem od sportu. Postanowił dalej trenować - tym razem kajakarstwo. Wytrwale, mimo niepełnosprawności i wielu trudności, stawia czoła kolejnym wyzwaniom i sięga po tytuły mistrza w zawodach paraolimpijskich. Ostatnio - po najwyższy tytuł olimpijski na Igrzyskach w Rio. W treninach pomaga mu augustowianka, była zawodniczka Sparty Augustów Renata Klekotko.

- Jakub jest przykładem niezłomnej siły ducha i człowiekiem, który nigdy się nie poddaje. Mimo osobistych tragedii, potrafił się podnieść, a dziś udowadnia, że sukcesy można odnosić w każdej dziedzinie i w każdej sytuacji. Wystarczy tylko wytrwale walczyć - podkreśla trenerka paraolimpijczyka Renata Klekotko.

Spotkanie z kajakarzami, którzy opowiedzą o swojej drodze po sukces, odbędzie się w czwartek, 20 października o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie (Rynek Zygmunta Augusta 9). Wstęp wolny.

GALERIA

Spotkanie z olimpijczykami z Rio de Janeiro