Jesteś tutaj

Promocja książki Janiny Osewskiej

Sylwetka i twórczość Janiny Osewskiej znana jest nie tylko na arenie województwa podlaskiego. Autorka zdobywa liczne nagrody, a jej publikacje doceniane są poza granicami kraju.

Spotkanie, w którym udział wziął burmistrz Augustowa Wojciech Walulik, starosta Powiatu Augustowskiego Jarosław Szlaszyński, wydawca książki, zaproszeni goście oraz sympatycy poetki było okazją do bliższego zapoznania się z twórczością autorki oraz dyskusji o poruszanych przez poetkę zagadnieniach. Z autorką rozmawiał Erazm Stefanowski, a wieczór umiliły występy artystyczne w wykonaniu Naomi Wrony oraz uczennic II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie.

W tomiku pojawia się motyw kształtowania relacji międzyludzkich określony jako budowanie mostów, o którego interpretację poproszono autorkę. Jak mówi poetka: „Bardzo trudno teraz jest przechodzić przez mosty, które z definicji łączą. Niektórzy zostają na brzegach i nigdy przez taki most nie przejdą, a właśnie to przechodzenie przez most to nic innego, jak budowanie dobrych relacji, akceptacji oraz poszukiwanie dobra w innych. Jeżeli budujemy mosty miedzy sobą- mosty międzyludzkie- to budujemy też mosty do dobra i zawsze dochodzimy do czegoś, co jest pozytywne”.

Tomik poezji stanowi także szczególny rodzaj przewodnika po regionie, inspiruje do szukania odpowiedzi i pogłębiania wiedzy o Suwalszczyźnie i Ziemi Augustowskiej.

Tomik "Niebieska Chwila" został wydany dzięki stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego i Burmistrza Miasta Augustowa. Publikację można nabyć między innymi w Augustowskich Placówkach Kultury, ul. Rynek Zygmunta Augusta 9.

Zapraszamy do lektury.

GALERIA