Jesteś tutaj

Augustowskie „Namiary na Oscary”

Od poniedziałku, 5 marca do środy, 7 marca w kinie Iskra odbywać się będzie organizowany przez augustowski DKF Kinochłon coroczny cykl pn. „Namiary na Oscary”, czyli przegląd najciekawszych filmów nominowanych do najsłynniejszej Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – Oscarów.

Podczas IV edycji wydarzenia zaprezentowane zostaną: dramat "Niemiłość", który został nominowany w kategorii film nieanglojęzyczny, film fantasy  "Kształt wody" (13 nominacji) oraz dramat "Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri", który uzyskał 7 nominacji do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – Oscarów. Wzorem lat ubiegłych, spotkania z gośćmi będzie prowadził Błażej Hrapkowicz. 

Repertuar „Namiary na Oscary”:

  • 5 marca, poniedziałek, godz. 18:30 -"Niemiłość", rosyjski dramat w reżyserii A. Zwiagincewa, nominowany w kategorii film nieanglojęzyczny. Historia Borysa (Aleksiej Rozin) i Żeni (Marjana Spivak), mieszkańców rosyjskiego miasta, którzy mają się rozstać.  Oboje mają nowych partnerów, z którymi planują jak najszybciej związać się na stałe, jednak przeszkodą w rozpoczęciu nowego życia okazuje się być ich 12-letni syn – Alosza. Do czego posuną się rodzice, aby ułożyć życie na nowo?

Gościem spotkania będzieŁukasz Jasina, historyk oraz filmoznawca.

  • 6 marca, wtorek, godz. 18:30 - "Kształt wody"- romantyczna baśń del Toro, która otrzymała 13 oskarowych nominacji. Akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Nominowana do Oscara Sally Hawkins, która wciela się w rolę Elis wiedzie spokojne samotne życie, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Pewnego dnia, wraz z koleżanką z pracy odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata. Od tego momentu jej życie zmienia się na zawsze.

Gościem wtorkowego spotkania będzie Grzegorz Fortuna, krytyk filmowy.

  • 7 marca, środa, godz. 18:30 - "Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri", reż. M. McDonagh - 7 nominacji. To nieco prześmieszny dramat o Mildred Hayes, kobiecie z miasta na Południu Ameryki, która decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szefa policji. Domaga się ona od lokalnej policji, by szukała mordercy jej córki, którego nie udało się złapać. Akcja przeradza się w otwartą wojnę gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy.

Gościem spotkania będzie reżyserka teatralna oraz krytyczka, Agnieszka Jakimiak.

Rezerwacje miejsc, sprzedaż karnetów i biletów prowadzi Miejski Dom Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9. Bilet na jeden pokaz 15 zł, karnet na wszystkie pokazy 36 zł
Szczegółowe informacje tel.: 87 643 36 59 lub 790 22 85 60.

 

GALERIA

Augustowskie „Namiary na Oscary”
Augustowskie „Namiary na Oscary”
Augustowskie „Namiary na Oscary”
Augustowskie „Namiary na Oscary”