Jesteś tutaj

VI Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki „By czas nie zaćmił i niepamięć” - W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej

Serdecznie zachęcamy uczniów klas II i III dotychczasowych gimnazjów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych do udziału w VI Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim „By czas nie zaćmił i niepamięć”. Organizatorami konkursu są: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Jarosław Zieliński oraz Bożena Dzitkowska - p.o. Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Tegoroczna edycja Konkursu „By czas nie zaćmił i niepamięć” odbywa się w wyjątkowym czasie jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, w związku z tym konkurs został włączony do programu obchodów 100-lecia niepodległości realizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu jest kształtowanie świadomości historycznej młodzieży. Konkurs ma zachęcić młodych ludzi do podejmowania samodzielnych poszukiwań badawczych, a także poznawania ważnych wydarzeń z historii współczesnej Polski.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas II i III dotychczasowych gimnazjów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Prace powinny być oryginalne i przygotowane samodzielnie przez uczestników i mogą mieć formę eseju, rozprawy, reportażu lub wspomnienia.

Prace konkursowe należy przesyłać do 30 kwietnia 2018 r. drogą pocztową na  adres sekretariatu Konkursu:

SEKRETARIAT KONKURSU

Biuro Poselskie Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Pana Jarosława Zielińskiego

ul. Warszawska 13

15-062 Białystok

zielinski.bialystok@interia.pl

tel. (85) 653 77 69

lub

Biuro Poselskie Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Pana Jarosława Zielińskiego

ul. Młyńska 20/6

16-300 Augustów

Koperta powinna być opatrzona opisem:

VI Wojewódzki Konkurs Historyczno - Literacki

„By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.

lub

w formacie PDF pocztą elektroniczną na adres: zielinski.bialystok@interia.pl

 

Do prac konkursowych należy dołączyć wypełniony prawidłowo i czytelnie formularz zgłoszeniowy.  Szczegółowe informacje w załączonym Regulaminie Konkursowym.

 

PLIKI

ZałącznikRozmiar
PDF icon Regulamin konkursu316.47 KB
PDF icon Karta zgłoszeniowa319.34 KB