Jesteś tutaj

Kampania "Bezpieczny i Aktywny Senior"

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozpoczęło akcje informacyjną "Bezpieczny i aktywny senior", która ściśle jest związana z wieloletnim programem „Senior+”. Celem kampanii jest podwyższenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat kwestii związanych z bezpieczeństwem oraz aktywnością osób starszych.

W pierwszym etapie kampanii będą poruszane tematy związane z przeciwdziałaniem przemocy i zaniedbaniom wobec osób starszych oraz zapewnieniem bezpiecznego miejsca dla seniora. Drugim bardzo ważnym etapem kampanii jest zachęcenie osób starszych do wszelkiego rodzaju aktywności - zawodowej, sportowej, społecznej, kulturalnej i edukacyjnej.

Osiągniecie zaplanowanych celów Kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior” pozwoli na wzmocnienie tradycyjnej roli osób starszych w rodzinie i społeczeństwie, jako osób kształtujących tożsamość rodzinną, regionalną i narodową, przekazujących historię swego życia, podtrzymujących kulturę, przyczyniających się do realizacji zadań rodziny.

Wszystkich Państwa zachęcamy do zapoznania się z założeniami kampanii oraz materiałami opublikowanymi na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, oraz plakatem informującym społeczeństwo, jak bezpiecznie wybrać placówkę z całodobową opieką dla osób starszych.

 

 

PLIKI

ZałącznikRozmiar
PDF icon plakat_informacyjny.pdf2.44 MB