Jesteś tutaj

Znamy zwycięzców konkursu na najładniejszą posesję w 2017 r

Komisja Konkursowa powołana przez burmistrza Augustowa Wojciecha Walulika pod przewodnictwem radnego Dariusza Ostapowicza we wtorek, 8 sierpnia 2017 r. dokonała przeglądu i oceny 7 posesji zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu. Każda działka odznaczała się szczególną oryginalnością, a członkowie komisji konkursowej byli pod ogromnym wrażeniem, jak wielki wkład pracy w dbałość o swoje ogrody wnoszą ich właściciele. Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik wraz z członkami komisji konkursowej byli pełni uznania dla wyjątkowego zagospodarowania ogrodów i mieli nie lada problem, aby wybrać tylko trzy najładniejsze posesje.
 
– Już po raz trzeci organizuję konkurs na najładniejszą posesję, aby zachęcić mieszkańców Augustowa do ukwiecania swoich posiadłości – powiedział burmistrz Augustowa Wojciech Walulik. – Bardzo się cieszę, że każdego roku zgłaszają się kolejni augustowianie, którzy tworzą swoje ogrody z pasją i sercem. To dzięki ich codziennej pracy, podczas spacerów możemy zachwycać się pięknem ich posesji, które urokliwie ozdabiają nasze wyjątkowe miasto. Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji serdecznie dziękuję i gratuluję oraz życzę dalszej satysfakcji w ukwiecaniu swoich ogrodów – dodał burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.
 
Po dokładnej weryfikacji i ocenie wszystkich zgłoszonych do konkursu posesji, uhonorowano nagrodami pieniężnymi trzech laureatów, których ogrody zachwycają estetyką, różnorodnością i pięknem.
 
I miejsce i nagrodę główną w wysokości 1500 zł otrzymała Anna Jewłoszewska, której posesja przy ul. Dębowej urzeka doskonałą aranżacją przedogródka przechodzącego we wspaniały ogród. Działka olśniewa bogactwem roślinności, którą zdobią finezyjnie ułożone kamienie, drewniana altanka i  ogrodowe rzeźby.
 
Na II miejscu z nagrodą w wysokości 1200 zł znalazła się Beata Granacka. Jej posesja zlokalizowana przy ul. Sienkiewicza zachwyciła jury kompozycją przestrzenną. Uwagę przyciągał doskonale wkomponowany staw z rybkami i liliami wodnymi, wokół którego rosną różnorodne, znakomicie dobrane drzewa, krzewy i kwiaty.
 
III miejsce i nagroda w wysokości 800 zł trafiła do Barbary Tomaszewskiej, właścicielki posesji przy ul. Limanowskiego. Mimo niewielkiej powierzchni, udało się stworzyć na tej działce szczególnie klimatyczny zakątek – barwny ogród z altanką otoczoną wieloma gatunkami kwiatów i krzewów.
 
Pozostałe zgłoszone do konkursu posesje także olśniewają i zachwycają dbałością o estetykę, niebanalnym pomysłem, różnorodnością gatunków. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją fotograficzną wszystkich posesji.
 
Zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy pięknie urządzonych i zadbanych ogrodów. Wszystkich zainteresowanych przyszłoroczną edycją konkursu zachęcamy, by już dziś zaczęli ukwiecać swoje posesje.
 

GALERIA

I miejsce - P. Anna Jewloszewska
I miejsce - P. Anna Jewloszewska
I miejsce - P. Anna Jewloszewska
II miejsce- P. Beata Granacka
II miejsce- P. Beata Granacka
II miejsce- P. Beata Granacka
III miejsce - P. Barbara Tomaszewska
III miejsce - P. Barbara Tomaszewska
III miejsce - P. Barbara Tomaszewska
Posesja przy ul. Nowomiejskiej
Posesja przy ul.Śliwkowej
Posesja przy ul. Wojska Polskiego
Posesja przy ul. Zarzecze
Znamy laureatów konkursu na najładniejszą posesję w 2017 r.
Znamy laureatów konkursu na najładniejszą posesję w 2017 r.
Znamy laureatów konkursu na najładniejszą posesję w 2017 r.