Jesteś tutaj

Znamy wyniki konkursu ,,Augustowskie ogrody i balkony przyjazne pszczołom’’.

To oni najpiękniej w Augustowie ozdabiają swoje otoczenie! Poznaliśmy wyniki konkursu ,,Augustowskie ogrody i balkony przyjazne pszczołom’’, a zwycięzcom wręczyliśmy nagrody. W konkursie oceniane były posesje, ogródki oraz balkony, które wyróżniły się różnorodnością roślinności, ukwieceniem oraz oryginalnym zagospodarowaniem posesji. Na miłośników kwiatów i pasjonatów ogrodnictwa czekały atrakcyjne nagrody, które wręczyli Zastępca Burmistrza Filip Chodkiewicz oraz Przewodniczący Komisji Konkursowej Dariusz Ostapowicz.

 

Wiemy już, które ogrody, balkony i tarasy są najpiękniejsze!  

Oceny zgłoszonych posesji dokonała komisja konkursowa powołana przez Burmistrza Augustowa. Przewodniczył jej radny Dariusz Ostapowicz. Każda działka odznaczała się szczególną oryginalnością, a członkowie komisji konkursowej byli pod wrażeniem, jak wielki wkład pracy w dbałość o swoje ogrody wnoszą ich właściciele.

Komisja konkursowa kierowała się podczas oceniania m.in. układem kompozycyjnym roślinności, elementami małej architektury, stanem i estetyką ogrodzenia oraz innymi ciekawymi i rozwiązaniami na posesji. Istotnym kryterium była także obecność zasadzeń przyjaznych psczołom czyli tzw. roślin nektaro- i pyłkodajnych, np. wrzosów, lip, malin, kocimiętek, facelii, leszczyn, brzóz i klonów.

Nagrody na oficjalnej konferencji kończącej konkurs zwycięzcom i wyróżnionym wręczyli Zastępca Burmistrza Filip Chodkiewicz oraz Przewodniczący Komisji Konkursowej Dariusz Ostapowicz.


Zwycięzcy konkursu ,,Augustowskie ogrody i balkony przyjazne pszczołom"

Zwycięzcy konkursu ,,Augustowskie ogrody i balkony przyjazne pszczołom’’:

w kategorii "Najładniejszy ogródek przydomowy"
I miejsce - Zdzisław Kulbacki
I wyróżnienie - Anna Ułanowicz
II wyróżnienie - Maria i Stanisław Jelińscy

w kategorii "Najładniejszy taras i balkon"
I miejsce - Ewelina Wiszyńska
I wyróżnienie - Paula Zdancewicz
II wyróżnienie - Teresa Dyczewska

Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy pięknie urządzonych posesji oraz życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji z upiększania swojego otoczenia. A wszystkich mieszkańców Augustowa zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!

 

GALERIA