Jesteś tutaj

Zakończenie sezonu narciarzy wodnych w Augustowie

Augustów, a dokładnie Zatoka Tartaczna nad jez. Białym była miejscem Mistrzostw Polski na nartach wodnych za motorówką w slalomie oraz skokach. Organizacyjnie za zawody odpowiadał Augustowski Klub Sportowy Sparta. Mistrzostwa były zakończeniem nietypowego sezonu dla narciarzy wodnych. Kilkudziesięciu zawodników oraz wiele klubów z całej Polski przyjechało do Augustowa aby walczyć o medale. W sobotę odbyły się eliminacje w obu konkurencjach, a w niedzielę finały.

Impreza została zorganizowana pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego i Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Augustowa i była współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu, Marszałka Woj. Podlaskiego oraz gminy Miasta Augustów. 

Start zawodników z AKS Sparta był bardzo udany. W konkurencji slalom U14 Chłopcy II miejsce zdobył Karol Wnukowski, a III miejsce Antoni Olszewski. U17 Dziewczyny I miejsce zdobyła Maja Piątek, II miejsce Gabriela Koszycka. U17 Chłopcy III miejsce zajął Igor Domaszewski. Open - I miejsce zajął Kamil Borysewicz.

W slalomie łącznie zawodnicy Sparty Augustów zdobyli 2 złote, dwa srebrne oraz dwa brązowe medale, a w skokach 3 złote , 2 srebrne oraz 2 brązowe.

U14 chłopcy - I miejsce i złoty medal Karol Wnukowski, II miejsce i srebrny medal Olszewski Antoni. U 17 dziewczyny - I miejsce i złoty medal Gabriela Koszycka. U17 chłopcy III miejsce i brąz Igor Domaszewski. Open - wszystkie medale zdobyli zawodnicy Sparty. Złoto – Kamil Borysewicz,  srebro – Erwin Zawadzki,  a brąz Kuba Rutkowski.

Należy też podkreślić udany start drugiego klubu z Augustowa MOS. Oba augustowskie kluby zajęły znakomite miejsca w łącznej klasyfikacji. W łącznej klasyfikacji Open (slalom, jazda figurowa oraz skoki) najlepszym klubem została Sparta Augustów na drugim miejscu Zefir, a trzecie miejsce zajął MOS Augustów. Z kolei w innej klasyfikacji w trzech kategoriach  slalom, jazda figurowa oraz skoki uwzględniając kategorie U14, U17 i pozostałe Sparta minimalnie przegrała z Zefirem. Na trzecim miejscu uplasował się MOS Augustów.

Zawodnikom i trenerom obu augustowskich klubów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Po zakończeniu  Mistrzostw odbyła się ceremonia wręczenia medali oraz podsumowanie zawodów.

- Zawody przebiegły bardzo sprawnie. Zatoka Tartaczna to super akwen. W Polsce chyba jedyny, który ma tyle zalet – jest osłonięty mimo wiatrów, które się pojawiają woda jest spokojna i stabilna. Idealne warunki dla zawodników dla uzyskiwania najlepszych wyników– powiedział Waldemar Bedner sędzia główny. - Jestem bardzo zadowolony z organizacji zawodów – dodał sędzia Waldemar Bedner.

- Jestem dumny ze doskonałych wyników i cieszę się z worka medali zdobytych  przez augustowskich zawodników – powiedział Mirosław Karolczuk Burmistrz Augustowa. - Wspaniała organizacja, warunki również. Wierzę głęboko, że słowa sędziego głównego nie były przesadzone i Zatoka Tartaczna jest jednym z najlepszych, jak nie najlepszym miejsc do organizacji tego typu imprez. W związku z tym nie pozostaje mi nic tylko zaprosić na przyszłoroczne zawody, które również powinny się odbyć w Augustowie - dodał Burmistrz.

- Najważniejsze iż zawody przebiegały  bezpieczne – podkreślał Zdzisław Sadowski Prezes AKS Sparta. - Zawodnicy są zadowoleni, padło kilka rekordów życiowych poszczególnych zawodników. Atmosfera była sympatyczna i pogoda nam sprzyjała. Tak wiec same plusy – super impreza w Augustowie – dodał Prezes Zdzisław Sadowski.

Augustowski Klub Sportowy Sparta składa podziękowania Burmistrzowi Augustowa, Marszałkowi Województwa Podlaskiego i PZWWINW za pomoc w organizacji zawodów. Nie można zapomnieć o sędziach i komentatorze Wojtku Krzywińskim oraz pomocy Augustowskich Placówek Kultury, a także partnerów w tym szczególnie: Akademie Augustów,  Hotel Wojciech, Balt Yacht, Ela Travel  oraz pozostałych partnerów. 

Na koniec podziękowania Maćkowi i Mateuszowi Krzywińskim, Kubie Rutkowskiemu, Zdziśkowi Sadowskiemu, Anecie Domaszewskiej, Elizie Zakrzewskiej i Agnieszce Grajewskiej bez pomocy których ta impreza nie mogła by się odbyć. I jak powiedział Burmistrz Augustowa - do zobaczenie za rok.

_______________

AKR Sparta

Foto. AKS SParta

 

 

 

GALERIA

fot. AKS Sparta
fot. AKS Sparta
fot. AKS Sparta
fot. AKS Sparta
fot. AKS Sparta
fot. AKS Sparta
fot. AKS Sparta
fot. AKS Sparta
fot. AKS Sparta
fot. AKS Sparta