Jesteś tutaj

W Augustowie powstanie ławeczka Beaty z Albatrosa

Podczas uroczystego odsłonięcia ławeczki Beaty z Albatrosa przypomnimy mieszkańcom i turystom utwory związane z Augustowem i spróbujemy przenieść się w czasie do lat sześćdziesiątych. Organizatorzy pragną w ten sposób podkreślić, jak ważną rolę w rozsławieniu miasta odegrała piosenka Janusza Laskowskiego pt. „Beata”. Przewidzianych jest wiele atrakcji dla wszystkich, którzy zechcą zasiąść na ławeczce Beaty pod restauracją Albatros w sobotę, 26 sierpnia o godz. 18.00.
 
Ławeczka zostanie wykonana z brązu i stanie się ciekawą atrakcją na mapie turystycznej Augustowa.  Wszystkim mieszkańcom i odwiedzającym miasto turystom przypominać będzie historię pięknej miłości, która wydarzyła się w Augustowie ponad 50 lat temu i rozbrzmiewała na prywatkach w całej Polsce przez wiele lat. Twórcą projektu ławeczki jest artysta rzeźbiarz Michał Selerowski, który stworzył między innymi ławeczkę Hanki Bielickiej usadowioną w Łomży.
 
Modelką pozującą rzeźbiarzowi była Barbara Bujnowska, laureatka plebiscytu „Gazety Współczesnej”, która decyzją mieszkańców województwa podlaskiego została wytypowana na następczynię legendarnej Beaty z piosenki Laskowskiego. Plebiscyt został zorganizowany przez „Gazetę Współczesną” w 2015 roku, przy okazji jubileuszu 50. rocznicy powstania piosenki.
 
Projekt ławeczki Beaty został zrealizowany przy wsparciu i zaangażowaniu wielu instytucji, w tym: inicjatora i partnera medialnego „Gazety Współczesnej” oraz sponsorów, m.in. Augustowskiej Spółdzielni Spożywców „Społem”, fabryki British American Tobacco w Augustowie oraz MPPB J.W. Ślepsk.
 
Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Beatą z Albatrosa!

GALERIA

Fot.M.Selerowski ,,Ławeczka Beaty
Fot.M.Selerowski ,,Ławeczka Beaty