Jesteś tutaj

AKTUALNOŚCI

30/06/2022
Czerwiec obfituje w ciekawe wydarzenia, które odbywać się będą w różnych częściach miasta. Oto przegląd imprez sportowych i wydarzeń kulturalnych w Augustowie! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Was w tym miesiącu!
27/06/2022
W piątek nasza młodzież zostawiła w domu świadectwa szkolne i tłumnie przyszła bawić się na plażę miejską. Augustów Summer Start staje się tradycją rozpoczęcia wakacji w naszym mieście. Rok temu w letni klimat wprowadzili nas Wac Toja i Tedę, a w tym roku na scenie pojawili się Bracia Kacperczyk i raper Plan Be. Szansę na przedstawienie swojej twórczości otrzymali też lokalni artyści i DJ.
27/06/2022
W piątek, 24 czerwca zakończył się rok szkolny. Zobaczcie, jak wyglądały uroczystości w augustowskich szkołach. Obecni byli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Burmistrz Mirosław Karolczuk osobiście pogratulował uczniom i absolwentom osiągniętych wyników, a szczególne podziękowania skierował do dyrektorów, kadry pedagogicznej oraz rodziców za ten wymagający rok. Teraz rozpoczynamy wakacje. Do zobaczenia w szkołach we wrześniu!
27/06/2022
Czy wiecie, że wielu rzeczom pozornie uchodzącym za śmieci można nadać drugie życie i stworzyć z nich instrumenty muzyczne? Jak to zrobić zaprezentowały augustowskie przedszkolaki w czasie akcji „Recykling znamy! Na EKO instrumentach gramy!”. Znów pokazaliśmy, że edukacja to inwestycja! W trakcie konkursu ekologicznego pięciolatki stworzyły instrumenty muzyczne wykorzystując przy tym surowce wtórne oraz tworzywo przyrodnicze. Konkurs odbył się w ramach dotacji Urzędu Miejskiego w Augustowie na edukację ekologiczną w zakresie gospodarki odpadami.
Festiwal LIPCOWI z okazji 77. rocznicy Obławy Augustowskiej
27/06/2022
Instytut Pileckiego zaprasza na wyjątkowy Festiwal LIPCOWI z okazji 77. rocznicy Obławy Augustowskiej. Od 9 do 12 lipca na mieszkańców Augustowa i Suwalszczyzny czekać będzie szereg wydarzeń kulturalnych. Koncert, warsztaty genealogiczne, piknik edukacyjny.