Jesteś tutaj

Święto biegania w Augustowie

W niedzielę, 10 września już po raz siódmy w Augustowie odbędzie się Budimex Półmaraton Augustowski. Na trasie o dystansie 21,097 km zmierzy się ponad 200 biegaczy z kraju i zagranicy.

Trasa biegu rozpoczyna się i kończy przy Amfiteatrze nad jez. Necko. Trasę zaplanowano z małą ilością zakrętów i wzniesień – idealna do bicia rekordów. Trasa oznaczona co 1 kilometr, znakami pionowymi i poziomymi, będzie przebiegać po dwóch pętlach ulic miasta Augustowa.

Wszyscy uczestnicy VII Budimex Półmaratonu Augustowskiego otrzymają pamiątkowe medale. Zdobywcom pierwszych miejsc w kategorii open przyznane zostaną nagrody pieniężne, natomiast na zwycięzców w klasyfikacjach indywidualnych czekają nagrody rzeczowe.

Podczas półmaratonu odbędą się również biegi Grand Prix Podlasia na dystansie 10 km oraz PCK Podlasie Tour. Augustowskiemu Półmaratonowi, już po raz piąty, będzie towarzyszyć Bieg Charytatywny pod hasłem ,,BIEGAJĄC POMAGAMY”. W Biegu Charytatywnym wystartować może każdy, kto lubi biegać. Za każdy przebiegnięty kilometr zostanie naliczone 10 zł – łączna suma zostanie rozdysponowana na cele charytatywne wskazane przez organizatorów. Zgłoszenia do biegu można dokonać w biurze zawodów, w dniu rozgrywania biegu (10 września) w godz. 8.00-11.00.

VII Budimex Półmaraton Augustowski oraz imprezy towarzyszące odbędą się w niedzielę, 10 września. Zawody rozpoczną się o godz. 12.00 przy Amfiteatrze nad jez. Necko i będą poprzedzone piętnastominutową rozgrzewką. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tak wyjątkowych wydarzeniach.

Więcej informacji na stronie: www.polmaratonaugustowski.pl.

GALERIA

VII Budimex Półmaraton Augustowski_plakat