Jesteś tutaj

Świąteczna akcja dekorowania choinek!

W piątek, 6 grudnia dzieci z augustowskich przedszkoli, już po raz czwarty, będą ubierać miejskie choinki w ramach akcji „Wspólnie udekorujmy Augustów na święta”. Choinki zostaną udekorowane przez najmłodszych augustowian własnoręcznie przygotowanymi ozdobami choinkowymi, co sprawi, że miejskie drzewka będą wyjątkowo piękne i oryginalne.

Głównym celem akcji jest kultywowanie wśród najmłodszych augustowian tradycji przystrajania drzewka świerkowego w okresie Bożego Narodzenia. Dzieci ozdabiać choinki będą w godzinach: 10.00-12.00 na Rynku Zygmunta Augusta.

Podczas piątkowego spotkania po Rynku Zygmunta Augusta przechadzać się będzie św. Mikołaj ze słodkimi niespodziankami, który z pewnością chętnie zapozuje do zdjęć. Nagrody przedszkolakom wręczy burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w wydarzeniu i kibicowaniu naszym milusińskim!

 

Od godziny 14.00 choinki stroić będą dzieci z augustowskich szkół podstawowych. Na finał Mikołajek (godz. 15.30) zabłysną iluminacje świąteczne uroczyście zapalone przez burmistrza Augustowa, który przekaże również klucze do miasta Mikołajowi. Na Rynku Zygmunta Augusta otwarty zostanie również Domek Świętego Mikołaja, w którym dzieci będą mogły zrobić zdjęcie z Mikołajem i wrzucić list ze świątecznymi życzeniami do skrzynki. O godz. 17.30 w Miejskim Domu Kultury rozpoczną się Rodzinne Warsztaty Świąteczne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w zaplanowanych na Mikołajki wydarzeniach!