Jesteś tutaj

Sukces augustowskich hodowców w Szepietowie

W dniach 5-6 października 2020 roku na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyła się 64. Wystawa – Sprzedaż ogierów  zimnokrwistych – rasy Polski Koń Zimnokrwisty. Dwudniowa wystawa jest najważniejszą imprezą hodowlaną Związków Hodowców Koni w Podlaskiem. Służy promocji koni, będących żywą wizytówką naszego województwa w kraju. Podczas dorocznej imprezy hodowcy koni poddali ocenie ponad 50 ogierów.

Na Agroarenie w Szepietowie sędziowie oceniali konie z hodowli nie tylko z województwa podlaskiego, ale również z kilku innych regionów Polski. Konie oceniano w kategorii polski koń zimnokrwisty oraz polski koń zimnokrwisty w typie sokólskim. Punktacja jaką maksymalnie mógł otrzymać koń to 100 punktów.
 
W kategorii polski koń zimnokrwisty czempionem został ogier Walczyk z augustowskiej hodowli Huberta Rafalczyka (83 pkt.), a wiceczempionem w kategorii polski koń zimnokrwisty w typie sokólskim został ogier Gniewko (83 pkt.) z hodowli pana Stefana Maksimowskiego z Augustowa. 
 
W imieniu Burmistrza Augustowa gratulacje hodowcom z Augustowa przekazał Bogdan Dyjuk z Urzędu Miejskiego w Augustowie. 
 
Wszystkim Hodowcom oraz przede wszystkim zwycięstwom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 
 
Zdjęcia: http://odr.pl/

GALERIA

Foto http://odr.pl/
Foto http://odr.pl/
Foto http://odr.pl/
Foto http://odr.pl/
Foto http://odr.pl/