Jesteś tutaj

Spotkanie z olimpijczykami z Rio de Janeiro

Spotkanie z kajakarzami - reprezentantami naszego kraju podczas Igrzysk Olimpijskich i Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016 przybrało formę bardzo interesującej dyskusji.

Jakub Tokarz - mistrz paraolimpiady w K1 opowiadał nie tylko o swoim starcie olimpijskim, ale przede wszystkim o swojej trudnej drodze po medal. Jego dobrze zapowiadającą się karierę sportową jako judoki przerwał nagły wypadek - Jakub dzielił się z uczestnikami spotkania swoimi wspomnieniami, jak mimo wielu trudności, podniósł się po wypadku i rozpoczął trenowanie już jako niepełnosprawny sportowiec w kajaku. Rozmowa o przyszłości sportu osób niepełnosprawnych przekształciła się w dyskusję na temat tego, jak Augustów mógłby się włączyć w promowanie niepełnosprawnych sportowców.

Wiele pytań do obecnych na spotkaniu sportowców dotyczyło samych szczegółów organizacji Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Rio oraz techniki przygotowywania się do zawodów i samego startu. Uczestnicy byli bardzo ciekawi także osobistej historii trenerki Jakuba Tokarza - Renaty Klekotko i tego, jak z kajakarstwa pełnosprawnego trafiła do niepełnosprawnego.

Zdjęcia w galerii autorstwa Zbigniewa Bartoszewicza.

GALERIA

Fot. Z. Bartoszewicz
Fot. Z. Bartoszewicz
Fot. Z. Bartoszewicz
Fot. Z. Bartoszewicz
Fot. Z. Bartoszewicz
Fot. Z. Bartoszewicz
Fot. Z. Bartoszewicz
Fot. Z. Bartoszewicz

ARTYKUŁY POWIĄZANE