Jesteś tutaj

Sportowa niedziela w Augustowie!

Przed nami 6. edycja Budimex Półmaraton Augustowski. W niedzielę, 11 września na trasie 21,0975 km zmierzy się blisko 300 zawodników. Tegoroczna trasa Półmaratonu ma być szybka, czyli z długimi prostymi etapami, małą ilością zakrętów i bez znaczących wzniesień - trasa idealna do rekordów!

W tym roku Półmaraton wystartuje po raz pierwszy z placu przy amfiteatrze nad jez. Necko. Tam również będzie miała swój finał. Trasa biegu będzie oznaczona znakami pionowymi i poziomymi co 1 kilometr i będzie przebiegała po dwóch pętlach. Rozgrzewkę przed Półmaratonem poprowadzi dobrze znana augustowskim miłośnikom sportu, pełna energii Natalia Tober - trenerka fitness i finalistka Bristish Finals 2016!

Na uczestników Półmaratonu w Augustowie czeka wysoka pula nagród – pierwsi na mecie biegacze w kategorii open otrzymają nagrody pieniężne, których suma wynosi 20 tys. zł!

Podobnie jak w latach ubiegłych, Augustowskiemu Półmaratonowi towarzyszyć będzie już po raz czwarty Bieg Charytatywny „BIEGAJĄC POMAGAMY”, w którym uczestniczyć może każdy, kto lubi biegać. Zawodnik sam decyduje, na jakim dystansie chce pobiec. Każdy przebiegnięty kilometr zostanie nagrodzony przekazaniem 10 zł na cele charytatywne przez organizatorów. Aby wziąć udział w biegu wystarczy w dniu zawodów (11 września) zgłosić się do biura zawodów w godz. 8.00 – 11.00.

VI Budimex Półmaraton Augustowski oraz Bieg Charytatywny odbędą się w niedzielę, 11 września. Zawody rozpoczynają się o godz. 11.00 przy amfiteatrze nad jez. Necko. Przewidziany finisz zawodników klasyfikacji open  - godz. 12.05. Zawodników obowiązuje limit czasowy wynoszący 3 godziny.

Półmaraton Augustowski organizowany jest przez Augustowskie Towarzystwo Pływackie i Centrum Sportu i Rekreacji dzięki wsparciu finansowemu sponsora głównego Budimexu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Miasta Augustowa i Starostwa Powiatowego.

Szczegółowych informacji udziela:

Centrum Sportu i Rekreacji, tel. 87 643 67 58

GALERIA

Plakat Budimex Półmaraton 2016
Trasa Budimex Półmaraton 2016