Jesteś tutaj

Rusza kwalifikacja wojskowa w Augustowie

W dn. 05 -13 lutego (od poniedziałku do piątku) w budynku Osiedlowego Domu Kultury przy ul. Hożej 2B w godz. 8.00 – 14.00 przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa mężczyzn – mężczyźni zameldowani w Augustowie, urodzeni w 1998 roku oraz w latach, 1994 – 1998 (jeśli nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej) są zobligowani do stawienia się na kwalifikacji.

 

Stawiennictwo na kwalifikacji jest także obowiązkowe dla osób urodzonych w latach 1997-1998, które:

  • zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne, do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia,
  • zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby.

 

W obu przypadkach do kwalifikacji przystępują osoby, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej.

 

We wtorek, 27 lutego w budynku Osiedlowego Domu Kultury przy ul. Hożej 2B przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa kobiet urodzonych w latach 1994-1999, które mają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiet, które w roku szkolnym lub akademickim 2017/2018 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, a także dla studentek lub absolwentek tych szkół lub kierunków.

 

Do stawienia się na kwalifikacji wojskowej zobowiązane są osoby czasowo lub na stałe zameldowane w Augustowie. 

PLIKI

ZałącznikRozmiar
Plik obwieszczenie_wojewody_podlaskiego.docx16.66 KB