Jesteś tutaj

Remonty i stołówka, czyli zmiany w augustowskiej oświacie

Wraz z początkiem roku szkolnego zaszło wiele pozytywnych zmian w miejskich szkołach i przedszkolach. Dzięki dotychczasowym reformom i pozyskanym oszczędnościom, udało się przeprowadzić najważniejsze remonty w większości placówek i uruchomić stołówkę, z której już wkrótce będą korzystać wszystkie dzieci uczęszczające do miejskich szkół podstawowych i gimnazjów.
 
– Dobre warunki do nauki i wysoka jakość nauczania to priorytety, które przyświecają nam w reformowaniu augustowskiej oświaty – mówi Wojciech Walulik, burmistrz Augustowa. – Bardzo się cieszę, że potrafimy znaleźć środki w miejskim budżecie na dofinansowanie obiadów dla dzieci i przeprowadzanie kolejnych remontów. Mam nadzieję, że te działania będą sprzyjać nauce uczniów w miejskich szkołach i uzyskiwaniu przez nich coraz lepszych rezultatów – dodaje burmistrz Augustowa.
 
We wrześniu ruszyła miejska stołówka ulokowana przy Zespole Szkół Samorządowych im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie. Stołówka dotowana jest z miejskiego budżetu, dzięki czemu koszt pełnowartościowego obiadu (złożonego z zupy, drugiego dania i kompotu) wynosi jedynie 3,50 zł. W tej chwili z usług stołówki korzysta 400 uczniów ZSS, jednak już od października także uczniowie innych miejskich szkół za okazaniem legitymacji będą mogli nabyć w niej obiad. W styczniu obiady z miejskiej stołówki będą natomiast dowożone do wszystkich miejskich szkół podstawowych i gimnazjów w Augustowie, dzięki czemu z jej usług będzie mogło korzystać łącznie ok. 2,3 tys. uczniów. W miejskiej stołówce znalazło zatrudnienie 5 osób.
 
W czasie wakacji przeprowadzono w miejskich placówkach oświatowych szereg remontów. Największe zmiany zaszły w Szkole Podstawowej nr 2, gdzie wymieniono posadzki, drzwi wejściowe, odnowiono pomieszczenia wewnętrzne i zakupiono szafki do szatni. W Szkole Podstawowej nr 4 wyremontowano łazienki, korytarze i sale lekcyjne, natomiast w Gimnazjum nr 2 naprawiono ogrodzenie i dach, a w Żłobku – sufity i łazienki. Na wakacyjne remonty z miejskiej kasy wydano prawie 630 tys. zł.
 
Do końca października trwać będzie budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 6. W ramach inwestycji na boisku pojawią się pola do gier w tenisa, piłkę ręczną, koszykową i siatkową. Ponadto planowane jest utworzenie siłowni zewnętrznej, a także bieżni czterotorowej i skoczni w dal. Oprócz wymienionych powyżej obiektów wykonane zostanie też ogrodzenie, odwodnienie, oświetlenie zewnętrzne, monitoring zewnętrzny oraz ciągi komunikacji wewnętrznej. Koszt budowy boiska to 1,1 mln zł, z czego 420 tys. zł to dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej”.
 

GALERIA

Stołówka w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie
Stołówka w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie
Stołówka w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie
Stołówka w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie
Stołówka w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie
Stołówka w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie
Stołówka w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie