Jesteś tutaj

Relacja z 1 Marszu nad Bystrym

Pierwszy Marsz nad Bystrym, który odbył się w niedzielę, 7 lutego cieszył się dużym zainteresowaniem. Maszerowała młodzież, rodzice z dziećmi i dziadkowie z wnukami. Nordic Walking staje się w Augustowie coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Znakomita pogoda sprawiła, że mimo dużej liczby wydarzeń organizowanych w niedzielę w Augustowie, w pierwszym Marszu nad Bystrym uczestniczyło ok. 100 osób.

Brak sprzętu nie był problemem, bo kije można było wypożyczyć na miejscu. Organizatorzy udzielali również praktycznych rad na temat Nordic Walking i namówili wielu amatorów i kibiców, aby sami chwycili za kije i poszli w trasę.

Marsz odbył się w dwóch kategoriach 12+ na dystansie 5 km oraz kategorii open (rodzinnej) na dystansie ok. 2,5 km. W marszu wziął udział, m.in. zastępca burmistrza Augustowa Mirosław Karolczu.

Dla młodzieży była to doskonała okazja do współzawodnictwa i sprawdzenia swoich możliwości, a dla pozostałych znakomita forma spędzenia wolnego czasu z przyjaciółmi i rodziną.

Niezależnie od motywów na wszystkich uczestników na mecie czekały pamiątkowe dyplomy, ciepła herbata i słodka niespodzianka. Nagrodzono najszybszych oraz najmłodszych i najstarszych uczestników marszu.

Bulwary nad Kanałem Bystrym powstały dzięki realizacji projektu „Rozbudowa infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w strefie Kanału Augustowskiego na terenie Miasta Augustowa” finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007 – 2013.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne edycje marszu.

Organizatorzy:

Urząd Miejski i Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie

GALERIA