Jesteś tutaj

Radny miejski odznaczony „Laurem Pamięci”

W poniedziałek, 15 maja br. podczas uroczystości wręczenia „Laurów Pamięci” w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie z rąk ambasador Izraela w Polsce Anny Azari odznaczenie odebrał m.in. radny miejski Piotr Piłasiewicz. Członek Rady Miasta Augustowa został laureatem nagrody przyznawanej przez Ambasadę Izraela i Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zaangażowanie w zachowanie dziedzictwa polskich Żydów i dialogu polsko-żydowskiego.

Z inicjatywy Piotra Piłasiewicza, odnalezione na terenie miasta zabytkowe macewy zostały zabezpieczone i zdeponowane na cmentarzu żydowskim w Augustowie. Piłasiewicz kilkukrotnie był również inicjatorem wydarzeń upamiętniających społeczność żydowską w Augustowie.

– Te działania nie zaistniałyby, gdyby nie wsparcie i bezinteresowna pomoc rzeszy ludzi z Augustowa, którym z tego miejsca chciałbym podziękować. To dla mnie wielkie wyróżnienie, ale też zobowiązanie do dalszych działań. – powiedział Piotr Piłasiewicz odbierając nagrodę.

Jesteśmy dumni, że wśród osób odznaczonych „Laurem Pamięci” znalazł się również mieszkaniec Augustowa.