Jesteś tutaj

Promocja tomu poezji Erazma Stefanowskiego – „Lipcowe anioły”

W piątek, 15 listopada Augustowskie Placówki Kultury, FUNDACJA SŁOWO i OBRAZ oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zapraszają na promocję tomu poezji Erazma Stefanowskiego „Lipcowe anioły”, która jest hołdem oddanym ofiarom obławy augustowskiej z lipca 18945 roku.

Książka ukazała się dzięki stypendium literackiemu Burmistrza Miasta Augustowa.

Erazm Stefanowski  poeta, prozaik, eseista, felietonista, autor artykułów sportowych i wywiadów. Laureat kilkudziesięciu regionalnych i ogólnopolskich konkursów literackich, poetyckich i prozatorskich. Członek jury regionalnych i ogólnopolskich konkursów poetyckich. Autor utworów zamieszczonych w Tam Prosto do Augustowa /2007 i Opowieści o ziemi augustowskiej / 2008. Autor 2 książek poetyckich : Zaprawione mirrą 2006 i Oskarżony Jezus Ch. 2018, za który otrzymał nagrodę Burmistrza Miasta Augustowa w 2019 r. Autor tomu poezji  Nie wiary godne / 2014. Stypendysta Burmistrza Miasta Augustowa w dziedzinie twórczości literackiej 2019 r.

Z autorem porozmawia Alicja Bajkowska, a wiersze odczyta Krzysztof Anuszkiewicz. Wieczorkowi poetyckiemu towarzyszyć będzie oprawa muzyczna.