Jesteś tutaj

Pierwsza Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej już za nami

Pierwsza Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej już za nami 

Ten dzień bez wątpienia przejdzie do historii naszego miasta. 14 czerwca odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Augustowie. Młodzi Radni dojrzale i z dużym zaangażowaniem odbyli pierwsze obrady.

 

Uroczyste ślubowanie
Sesję otworzyła Przewodnicząca Rady Miejskiej Alicja Dobrowolska po czym przekazała głos tymczasowemu Przewodniczącemu Przemysławowi Stasiulewiczowi, który uzyskał w wyborach największą liczbę głosów. Młodzieżowy Radny odczytał rotę ślubowania: "...", po czym każdy z Młodych Radnych, przed przystąpieniem do wykonywania mandatu, złożył oficjalne ślubowanie.
 
Po ślubowaniu gratulacje i pamiątkowe listy gratulacyjne młodzieżowym Radnym przekazał Burmistrz Mirosław Karolczuk.
 
- Jestem dumny, że augustowska młodzież włącza się w misję rozwoju naszego miasta. Życzę Wam samych owocnej kadencji i dobrej współpracy na rzecz Augustowa powiedział Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk
 
 
Za prezydialnym stołem

Podczas inauguracyjnej sesji odbyły się także wybory Prezydium Rady. W tajnym głosowaniu młodzieżowi Radni zadecydowali, że funkcję Przewodniczącego powierzą Janowi Jachimowiczowi z II Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii i Polaków na Świecie, zaś Wiceprzewodniczącą została Kinga Chmielewska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza.

 

Młodzi, ambitni i pełni zapału Radni oficjalnie rozpoczęli swoje urzędowanie. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

 

GALERIA