Jesteś tutaj

Obchody 100-lecia dzielnicy Lipowiec w Augustowie

W piątek, 9 września rozpoczynają się 3-dniowe obchody 100-lecia dzielnicy Lipowiec. Zaplanowanych jest wiele atrakcji m.in. piknik rodzinny, gra terenowa, wystawa fotograficzna oraz wiele innych. Wydarzenie finansowane jest w całości ze środków Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016.

Uroczystość jest dobrą okazją, aby przybliżyć mieszkańcom oraz turystom historię dzielnicy Lipowiec w Augustowie, która miała istotne znaczenie w rozwoju miasta. Na jej terenie znajdował się tartak zapewniający pracę wielu mieszkańcom. Przez dzielnicę Lipowiec przebiegają również tory kolejowe mające znaczący wpływ na ożywienie gospodarcze oraz społeczne miasta.

Pierwszego dnia obchodów w piątek, 9 września w Szkole Podstawowej Nr 6, ul. Tartaczna o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Henrykiem Citko, znawcą twórczości Zbigniewa Herberta oraz autorem albumu „Herbert. Znaki na papierze” i Zbigniewem Fałtynowiczem autorem biografii Herberta „Podróże bliskie: Zbigniew Herbert i Suwalszczyzna”.

Drugiego dnia w sobotę, 10 września odbędzie się Rodzinna Gra Terenowa. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 pod wieżą ciśnień, ul. Turystyczna. Natomiast wieczorem o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej Nr 6 odbędzie się „Wieczór wspomnień” o dzielnicy Lipowiec, który poprowadzi Barbara Ostaszewska i Anna Guzewicz.

W niedzielę, 11 września obchody rozpoczną się uroczystą mszą świętą, podczas której nastąpi nadanie sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów-Lipowiec. Po południu odbędzie się Festyn Rodzinny przy Fundacji Cordis Dom Serc Augustów. Na dzieci będzie czekać wiele atrakcji m.in. przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 6, gry, zabawy oraz konkursy. O godz. 17.00 przy Szkole Podstawowej Nr 6 otwarta zostanie wystawa plenerowa pn. „Dzielnica żywicą pachnąca” autorstwa Anny Guzewicz we współpracy z Andrzejem Mitkiewiczem i Grzegorzem Sztachańskim. Natomiast na scenie przy ul. Leśnej o godz. 18.00 odbędzie się koncert zespołów „Muzyka końca lata” i „Koniec Świata”. Wyświetlony zostanie również film o dzielnicy Lipowiec. Ukoronowaniem wieczoru będzie pokaz sztucznych ogni.
 

GALERIA

100-lecie Lipowca