Jesteś tutaj

Niezwykłe konstrukcje pływające po rzece, czyli „Co ma pływać, nie utonie” po raz 21. w Augustowie

Zbliża się najgorętszy weekend augustowskiego lata. Malownicza rzeka Netta znów zaroi się od bajecznych pływadeł, które zachwycać i bawić będą licznie zgromadzoną publiczność z całej Polski. Dzień wcześniej na rzece zostanie rozegrany Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych "Netta Cup" z widowiskową serią skoków nocą.
 
O tym, że wyobraźnia konstruktorów pojazdów pływających nie zna granic, co roku przekonują się miłośnicy Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie z Polskim Radiem Białystok. Po rzece Netcie pływały już smoki i potwory, futurystyczne pojazdy i tratwy napędzane siłą własnych rąk i nóg. Co czeka nas w tym roku przekonamy się już w najbliższą niedzielę.
 
Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym, wyróżnione w konkursie „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego 2015”, od 21 lat nad rzekę Nettę ściągają konstruktorów nietypowych pojazdów z całej Polski, których dzieła muszą nie tylko utrzymać się na rzece, ale też przepłynąć około kilometrowy odcinek. W tym roku zgłosiło się już 25 niezwykłych konstrukcji!
 
Przy okazji zawodów organizowany jest na augustowskich błoniach wielki piknik, który kończy się koncertem gwiazdy. W tym roku przed publicznością wystąpią Ino Ros oraz Kamil Bednarek. Impreza rozpoczyna się w niedzielę o godz. 15.00 na błoniach nad rz. Nettą w Augustowie.
 
Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym poprzedzi Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych "Netta Cup". Zawody rozgrywane są co roku dla upamiętnienia pierwszych treningów w narciarstwie wodnym prowadzonym przez Zygmunta Kowalika (twórcy narciarstwa wodnego w Polsce) na rzece Netcie w Augustowie jeszcze w latach 60-tych. To niezwykle efektowna impreza sportowa, podczas której można podziwiać szybujących nad wodą nawet na odległość 70 m narciarzy! Jej niezwykła i zupełnie wyjątkowa odsłona zaczyna się nocą, kiedy narciarze oddają skoki oświetleni wyłącznie blaskiem reflektorów. Start „Netta Cup” już w sobotę, 30 lipca o godz. 12.00, seria nocnych skoków - godz. 22.00.
 
Przegląd niezwykłych pływadeł, które gościły w Augustowie w ubiegłych latach obejrzeć można tutaj:
 

GALERIA

Plakat Pływanie na Byle Czym
Plakat Netta Cup

LINKI