Jesteś tutaj

Nauka i zabawa - rodzinny piknik już w niedzielę


Już w najbliższą niedzielę, na Rynku Zygmunta Augusta odbędzie się piknik rodzinny z motywem przewodnim bezpieczeństwa na drodze. „Bezpieczna Autostrada” to kampania, której głównym celem jest rozpowszechnienie wśród użytkowników dróg wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się oraz zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia. Piknik jest doskonałą okazją do edukowania dzieci oraz dorosłych, jak prawidłowo oraz odpowiedzialnie zachowywać się w ruchu drogowym.
 
 
 
Zabawa przez cały dzień
 
Wydarzenie rozpocznie się 5 czerwca (niedziela) o godzinie 10:00. W programie eventu przewidziane są pokazy pierwszej pomocy, każdy będzie mógł skorzystać z symulatora dachowania i zderzenia,a także skanera wzroku. Za pomocą tzw. alkogogli sprawdzimy też dlaczego nie warto wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków psychoaktywnych. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych, na których będzie czekała specjalna strefa edukacyjno-zabawowa, stanowiska do nauki pierwszej pomocy oraz animacje, zabawy, upominki i nagrody dla uczestników. Cieszymy się, że Augustów jest jednym z miast, w których odbędzie się piknik edukacyjny.
 
 
 
AED ratuje życie
 
Podczas Eventu główny organizator przekaże Burmistrzowi urządzenie AED. Automatyczny defibrylator miasto Augustów otrzyma za darmo od Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kolejne urządzenie w Augustowie znajdzie się na borkach. Dzięki uprzejmości właściciela Marketu Borki, AED zostanie umieszczone na ścianie budynku. Dotychczas w tej okolicy nie było dostępnych tego typu urządzeń, a nowy defibrylator zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców. Cieszymy się, że do sieci zainstalowanych przez miasto Augustów oraz Augustowską Drużynę AED defibrylatorów dołączy kolejny. 
 
 
 
 
 
Program wydarzenia :
 

• Pokazy pierwszej pomocy i użycia AED
 
• Strefa BRD, w tym symulator dachowania i symulator zderzeń, możliwość sprawdzenia refleksu
 
• Skaner wzroku (testy ostrości wzroku, postrzegania kolorów, odporność na olśnienie)
 
• możliwość skorzystania z podstawowych badań: pomiaru ciśnienia, tętna, saturacji, poziomu cukru
 
• Możliwość sprawdzenia reakcji osób po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych (alko i narkogogle)
 
• Strefa edukacyjna (zabawowa) z zakresu BRD i pierwszej pomocy dla dzieci
 
• Aktywny wypoczynek na dedykowanych sprzętach (specjalistyczny masaż relaksacyjny)

 

GALERIA