Jesteś tutaj

MOPS w Augustowie apeluje o wrażliwość wobec osób narażonych na zagrożenie przez wzgląd na niskie temperatury

W związku z nieuchronnie nadchodzącą zimą, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Augustowie apeluje o szczególną wrażliwość na los osób wymagających szczególnej troski – bezdomnych, starszych, samotnych, chorych czy niepełnosprawnych. Prosimy o zgłaszanie potrzeb interwencji odpowiednim służbom.

Surowe warunki klimatyczne mogą stanowić zagrożenie zdrowia, a nawet życia ludzi przebywających w opuszczonych budynkach, na strychach, klatkach schodowych, domkach na terenie ogródków działkowych. Pamiętajmy o tym, że w porę udzielona pomoc może uratować czyjeś życie. Nie przechodźmy obojętnie obok potrzebujących wsparcia, także obok osób, które z niewiadomych przyczyn leżą na ulicy. Zamarznięcie grozi każdemu, niezależnie czy jest chory, trzeźwy czy pijany.

Powiadamiajmy odpowiednie służby, gdy widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy:

  • numer alarmowy - 112,
  • Policja - 997,
  • Pogotowie Ratunkowe - 999,
  • Straż Pożarna - 998.

Informacje można zgłaszać także do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Augustowie, ul. Wojska Polskiego 1, numer tel. 87 644 54 30.  Można również skorzystać z czynnej całą dobę infolinii Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Augustowie - 87 643 81 26.

Już od wczesnej jesieni Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej podejmował stosowne działania – pracownicy socjalni odwiedzali osoby samotne i rodziny. Rozpoznano ich potrzeby, zapewniono pomoc w postaci żywności, opału, odzieży. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej trwa zbiórka odzieży zimowej (w dobrym stanie), która sukcesywnie jest przekazywana najbardziej potrzebującym. Zachęcamy do włączenia się w akcję.

Wrażliwość i współpraca Mieszkańców z odpowiednimi służbami w okresie jesienno–zimowym może zapobiec wielu tragicznym w skutkach zdarzeniom. Nie bądźmy obojętni!