Jesteś tutaj

Mikołajce po raz siódmy!

Augustowskie Placówki Kultury i Augustynki zapraszają na siódmą edycję Mikołajców, czyli świątecznego kiermaszu rękodziełaimprezy, która wprowadza w magiczny nastrój i sprawia, że ducha Bożego Narodzenia wyczuwa się już w połowie grudnia. W tegorocznej edycji świąteczną ofertę przygotuje 30 wystawców !

14 i 15 grudnia Miejski Dom Kultury przy Rynku Zygmunta Augusta 9 kolejny raz zamieni się w świąteczne królestwo, gdzie będzie można zakupić unikatowe prezenty i zrobicie świąteczne zakupy przy muzyce z kawą, ciastem i herbatą z goździkami i cynamonem.

Oczywiście nie zabraknie atrakcji dla dzieci, które zorganizują aktywni seniorzy.

W sobotę od godziny 11:00 odbędzie się spotkanie „Bajeczki z książeczki”, które poprowadzi Krysia Fiodorow z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Piękne, świąteczne baje czytać będą też Panie z Klubu Seniora, działającego przy Augustowskich Placówkach Kultury. W trakcie słuchania dzieci będą wykonywać prace plastyczne inspirowane daną bajeczką.

W niedzielę, również o godz. 11:00 dzieci spotkają się w kąciku plastycznym, gdzie Zosia Grajewska i Basia Kaplukiewicz  pokażą i nauczą jak zrobić oryginalne ozdoby świąteczne przy użyciu elementów, które każdy z nas może znaleźć w domu. A  o godzinie 13:00 przed Domem Kultury zagrają i zaśpiewają kolędnicy, którzy przyjadą z Jamin.

Na Rynku Zygmunta Augusta odwiedzić można także Domek Mikołaja, który otwarty jest w sobotę w godz. 11.00 – 15.00 i niedzielę w godz. 12.00 – 15.00!

Zapraszamy!

WSTĘP NA KIERMASZ BEZPŁATNY

GALERIA

Mikołajce po raz siódmy!