Jesteś tutaj

Miasto wyremontowało Dom Kultury. Oficjalne uroczystości i dzień otwarty już 28 października

Dobiegła końca realizacja jednej z największej inwestycji w obecnej kadencji samorządowej. Miasto Augustów dokonało gruntownej przebudowy, która zmieniła oblicze budynku i stworzyła nowe warunki do działania oraz twórczej realizacji pasji mieszkańców.

 

Fundusze? Pozyskane! Remont? Wykonany! 

Jednym z pierwszych sukcesów, którymi w obecnej kadencji mógł pochwalić się Burmistrz Karolczuk było pozyskanie niemal 4,7 miliona złotych na remont Miejskiego Domu Kultury. Remont nowej siedziby APK  kosztował w sumie 7 milionów złotych i jest jedną z największych inwestycji wykonanych w Augustowie w ciągu ostatnich kilkunastu lat oraz najprawdopodobniej największą od kilkudziesięciu lat inwestycją w obszarze kultury. 

Remont rozpoczął się na początku 2020 roku. W terminowej realizacji nie przeszkodziła epidemia. Przebudowa zabytkowego budynku była skomplikowana i wymagała zastosowania najnowocześniejszych technologii budowlanych przy zmianie fundamentowania podpiwniczenia.

 

Burmistrz zaprasza na otwarcie!

Dziś Miejski Dom Kultury szykuje się do oficjalnego otwarcia zaplanowanego na 28 października, na które wszystkich mieszkańców zaprosił Burmistrz Mirosław Karolczuk:

  • Nowa siedziba Augustowskich Placówek Kultury, to nowe warunki do rozwoju dla naszych mieszkańców - właśnie stąd pomysł na dzień otwarty, podczas którego augustowianie, przy pączku, kawie i herbacie, będą mogli dobrze poznać nowy MDK, zajrzeć do nowych sal i zwiedzić dokładnie nowy Dom Kultury, w którym swoją działalność będą mogły prowadzić koła zainteresowań, ogniska muzyczne, czy miejski Teatr Pneumatyczny. Szczególnie zachęcam do odwiedzenia i obejrzenia naszej nowej, kameralnej sali teatralnej – powiedział Burmistrz Augustowa.

Na dzień otwarty oraz specjalnie przygotowane wydarzenia zaprasza także Dyrektor APK Anna Jastrzębska:

  • Serdecznie zapraszamy wszystkich w samo południe 28 października na oficjalne otwarcie, a tuż po nim zaczynamy zapowiedziany dzień otwarty. Z okazji zakończenia remontu APK przygotowały też serię wydarzeń kulturalnych, którymi już od najbliższego piątku aż do 31 października będą mogli cieszyć się mieszkańcy! To ponad tydzień wydarzeń, koncertów i spektakli, które będą odbywały się w nowym Domu Kultury – zapraszała Anna Jastrzębska.

GALERIA