Jesteś tutaj

Miasto Augustów nabyło Dworzec PKP

We wtorek, 24 października 2017r. podpisano umowę notarialną kupna- sprzedaży zabytkowego dworca PKP w Augustowie. Właścicielem obiektu została Gmina Miasto Augustów.

W związku z licznymi apelami mieszkańców zaniepokojonych obecnym stanem zabytkowego dworca, podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu negocjacji z prywatnym właścicielem w celu nabycia nieruchomości. Udało się uzyskać porozumienie i wczoraj podpisaliśmy akt notarialny- poinformował burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.

Dworzec PKP wybudowano pod koniec XIX, a o jego lokalizacji najprawdopodobniej zadecydowały względy wojskowe- w pobliżu znajdowały się koszary. W czerwcu 1975r. obiekt wpisano do rejestru zabytków. Z upływem lat dworzec tracił na ważności, zamykano kolejne kasy, ograniczano działalność poczekalni.
 
Obiekt PKP S.A. sprzedało w 2014 r. Prywatny inwestor planował przekształcić budynek w obiekt restauracyjno- hotelowy. Niestety żadne z założeń nie zostało zrealizowane, a dworzec w 2016r. ponownie wystawiono na sprzedaż.