Jesteś tutaj

Mammobus w Augustowie. Zbadaj się!

Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Bezpłatne badanie, refundowane przez NFZ skierowane jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia. Mammobus w Augustowie pojawi się 23, 26 i 27 września przy hipermarkecie Kaufland na ul. Wojska Polskiego 50.

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie proszone są o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel: 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.  Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Mammografię można będzie również wykonać w Bargłowie Kościelnym – 26 września przy Przychodni Zdrowia, 1000-lecia 12.