Jesteś tutaj

Maciek Krzywiński trenerem kadry narodowej narciarzy wodnych w 2021 roku

Rozmowa z Maćkiem Krzywińskim trenerem narciarzy wodnych Augustowskiego Klubu Sportowego „ Sparta „ ale również trenerem kadry narodowej narciarzy wodnych  Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego oraz Ambasadorem Augustowa .

Maciek  zostałeś  trenerem  kadry narodowej   PZMiNW  na tegoroczny sezon . Czy to duże wyzwanie dla Ciebie ?

 -To jest duże wyzwanie  ale jestem do tego przygotowany i dam radę.

 Czy podliczyłeś ile medali zdobyłeś jako zawodnik i trener?

- Mam z tym problem bo dużo tego było ale  16 razy byłem Mistrzem Polski  i jako zawodnik zdobyłem ponad 100 medali . Od początku swojej kariery  tj.  od 12 –go roku życia aż do 1995 roku  byłem cały czas w kadrze narodowej.

Robi to wrażenie ale przejdźmy  do bieżącego roku i kadry narodowej .  Ile zawodników jest w kadrze narodowej ?

- Kadra jest dość spora. Jest w niej 18 zawodników w wielu kategoriach wiekowych  od juniora młodszego  do kategorii Open  ale to z czego jest dumny to to, że aż 9 zawodników w kadrze pochodzi z augustowskich klubów. Pięciu  zawodników reprezentuje Spartę i  czworo  z UKS  MOS. I tak ze Sparty w kadrze znaleźli się :

 1. Kamil Borysewicz w kategorii  senior,
 2. Igor Domaszewski junior,
 3. Gabriela Koszycka – junior,
 4. Karol Wnukowski – junior młodszy,
 5. Erwin Zawadzki  senior.

Z UKS MOS w kadrze znaleźli się :

 1. Dominik Kisiel – junior,
 2. Kacper klukowski – junior młodszy,
 3. Julia Zawacka, 
 4. Zuzanna Polkowska – senior.

Jakie kluczowe imprezy czekają naszą kadrę w tym roku ?

- Najważniejszą imprezą dla naszych zawodników to Mistrzostwa Świata za wyciągiem  w Sosnowcu w kategorii Open, które odbędą się w I połowie września oraz Mistrzostwa Europy w Niemczech w kategorii junior i senior  pod koniec września.  

 Czy mamy szanse  na medale ?

- Mamy szanse  w obu imprezach w kategoriach juniorów i open . Przede wszystkim  jako reprezentacja . Jedna  reprezentacja  Białorusi jest poza zasięgiem,  a naszym głównym konkurentem są reprezentacje Niemiec i Słowacji. Mamy również szanse na medale indywidualne Kamila Borysewicza oraz Erwina Zawadzkiego ale też pozostali nasi reprezentanci,  jak Igor Domaszewski,  Karol Wnukowski być może Gabrysia Koszycka, Zuzia Polkowska czy Dominik Kisiel też są z szansami na medale. Szkoda tylko, że dla Majki Piątek odnowiła się kontuzja i ten sezon raczej będzie dla niej stracony.

 Jak połączysz funkcję trenera Sparty z trenerem Kadry Narodowej?

- To da się zrobić. Pierwsze zgrupowani kadry odbędzie się w połowie lipca w Iławie, na które zapewne zabiorę dodatkowych dwóch zawodników. A drugie zgrupowanie jest w Augustowie i tu będzie kadra aż do imprezy Netta Cup i Mistrzostw Polski w Jedzie figurowej. Sierpień to przygotowania do Mistrzostw i  10 dniowe zgrupowanie w Hawirzowie (Czechy). Najmłodsi zawodnicy zostaną w Augustowie i w tym czasie trenować ich będzie Kuba Rutkowski. Później już mamy zgrupowanie w Szelmencie, czyli praktycznie na miejscu. Na koniec chciałbym przypomnieć kiedy naszych zawodników i kadrę  będzie można zobaczyć w Augustowie .

 •  24-25 lipca Lotto Netta Cup" Memoriał Zygmunta Kowalika (kategoria Open - skoki dzienne), "Lotto Netta Cup" Memoriał Konrada i Tomasza Rumińskich (kategoria Open - skoki nocne) oraz Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za motorówką w konkurencji jazda figurowa.
 • 27-28 sierpnia Puchar Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem w konkurencjach skoki, slalom, jazda figurowa.
 • 28-29 sierpnia Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem w konkurencjach skoki, slalom, jazda figurowa.

Augustów w roku 2021 jest stolicą nart wodnych w Polsce. Sporo imprez.

Dziękując  za rozmowę  życzę aby wychowankowie i kadra powtórzyła wyniki  przynajmniej sprzed roku przed pandemią i oby nasz „mistrz” Kamil Borysewicz zdobył  kolejny medal w skokach na Mistrzostwach Świata i nie tylko on.

Rozmowę przeprowadził  K. Andruszkiewicz