Jesteś tutaj

„Kanał Augustowski i okolice” – spotkanie autorskie

W piątek, 11 października odbędzie się promocja książki Macieja Ambrosiewicza pt. „Kanał Augustowski i okolice”. Autor zabiera czytelników w cudowną podróż wzdłuż Kanału Augustowskiego opisując jego historię. Znakomitym dopełnieniem tej opowieści są przepiękne, kolorowe fotografie autorstwa Piotra Malczewskiego - podróżnika i fotografa.

Spotkanie autorskie rozpocznie się o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury. Z Maciejem Ambrosiewiczem porozmawia Piotr Malczewski.

 

O Autorze:
dr Maciej Ambrosiewicz [ur. w 1963 r. w Suwałkach] - konserwator zabytków, muzealnik i regionoznawca. Kieruje zespołem Muzeum Wigier w Wigierskim Parku Narodowym. Nadzorował prace konserwatorskie przy wielu obiektach zabytkowych. Od dwudziestu lat, czyli od chwili założenia, jest prezesem Augustowsko-Suwalskiego Towarzystwa Naukowego. Autor kilkudziesięciu prac z zakresu ochrony zabytków i krajobrazu kulturowego. Od kilku lat pracuje na rzecz wpisania Kanału Augustowskiego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Autor i współautor wielu książek (m.in. "Wigry. Historia miejsca i ludzi", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Paśny Buriat w 2018 r.) i artykułów oraz opracowań naukowych. Redaktor naczelny kwartalnika "Wigry".

GALERIA

„Kanał Augustowski i okolice” – spotkanie autorskie