Jesteś tutaj

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleci opracowanie zaproponowanego przez burmistrza miasta wariantu obwodnicy Augustowa

W środę, 19 lutego burmistrz miasta Augustowa Mirosław Karolczuk spotkał się z Arturem Kosickim, Marszałkiem Województwa Podlaskiego oraz Wojciechem Borzuchowskim, dyrektorem białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie budowy nowej obwodnicy Augustowa.

Podczas spotkania burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk podkreślał, że sześć wcześniej zaproponowanych wariantów wzbudziło ostry sprzeciw mieszkańców miasta. Dlatego włodarz Augustowa przedstawił wariant dłuższy, ale omijający miasto „szerokim łukiem”. Dzięki wsparciu samorządu województwa i przychylności GDDKiA „wariant burmistrza” zostanie poddany formalnej analizie.

Wariant przedstawiony przez burmistrza wynosi ok. 17 km i jest prawie trzykrotnie dłuższy od tras zaproponowanych pierwotnie. Jednak jak zapewnia dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA, koszt budowy nie musi być dużo wyższy, jak wskazywałaby na to długość drogi, a prawdopodobieństwo wyboru wariantu burmistrza jest duże. Może się jednak wiązać z przesunięciem zakończenia inwestycji nawet o rok.

Rozbudowa obwodnicy Augustowa jest częścią zadania obejmującego modernizacje całej drogi krajowej nr 16. Głównym celem rozbudowy obwodnicy miasta jest uniknięcie przejazdu ciężkiego transportu przez miasto. Planowana trasa ma zostać poszerzona do 7 m i zyskać nośność 11,5 ton, co pozwoli włączyć cięższy ruch.

W konferencji prasowej dotyczącej budowy obwodnicy Augustowa  wzięli też udział Paweł Wnukowski, radny wojewódzki i Dariusz Ostapowicz radny Miasta Augustów. 

Fot. Mateusz Duchnowski/UMWP

GALERIA

Fot. Mateusz Duchnowski/UMWP
Fot. Mateusz Duchnowski/UMWP
Fot. Mateusz Duchnowski/UMWP
Fot. Mateusz Duchnowski/UMWP