Jesteś tutaj

Co słychać w augustowskich szkołach?

Co słychać w augustowskich szkołach?

 

Niedawny dzień Edukacji Narodowej, to dobra okazja, do krótkiego podsumowania kilku najważniejszych wydarzeń w augustowskich szkołach. 14 października w SP4 odbyły się  obchody Miejskiego Dnia Edukacji Narodowej. Burmistrz Mirosław Karolczuk wręczył nauczycielom na grody za sukcesy w kształceniu i wychowywaniu młodego pokolenia. W zeszłym tygodniu świętowaliśmy również 95-lecie istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza oraz 20-lecie pełnienia funkcji Dyrektora Szkoły Społecznej przez Panią Urszulę Jurgiel.

 

Wspominamy Dzień Edukacji Narodowej 2022

W zeszły piątek w Szkole Podstawowej nr 4 celebrowaliśmy najważniejsze dla pracowników oświaty święto. Podczas uroczystości Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk wręczył 22 nagrody nauczycielom oraz dyrektorom z miejskich szkół. 

- Nauka w szkole podstawowej, to pierwszy etap drogi naszych dzieci przez przygodę ze zdobywaniem wiedzy. Budujecie Państwo fundamenty, kształtujecie młodych augustowian, wskazujecie drogę, jesteście autorytetami. Wasza misja jest bardzo ważna i dlatego dziękuję Wam za to, że robicie to z pasją i zaangażowaniem powiedział Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk

 

W obchodach udział wzięli również Zastępca Burmistrza Filip Chodkiewicz, Przewodniczący Komisji Społeczno-Oświatowej Rady Miejskiej - Mirosław Zawadzki oraz Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu - Anita Szostak. Po oficjalnej części wydarzenia, nadszedł czas na część artystyczną. Dzieci ze szkół i przedszkoli przygotowały występny taneczne oraz przedstawienia teatralne.

 

95-lecie istnienia I LO

12 września I Liceum Ogólnokształcące obchodziło jubileusz 95-lecia istnienia szkoły. I LO, dziś potocznie zwane „Piramem”, od lat utrzymuje wysoki poziom edukacji i dba o kształcenie kolejnych pokoleń augustowskiej młodzieży. W uroczystości udział wziął Filip Chodkiewicz - Wiceburmistrz Augustowa oraz Michał Kotarski - Kierownik spraw Społecznych i Administracyjnych.

- Zawsze miło mi odwiedzić szkołę i spotkać swoich nauczycieli. Jubileusz 95-lecia, to poważna okazja. Dziękuje za zaproszenie naszej młodzieży. Wcale nie tak dawno na tej sali pisałem maturę. I LO to kawał pięknej historii. Gratuluję wszystkim, którzy dołożyli do niej swoją cegiełkę. Jestem dumny  z bycia absolwentem "Pirama" i składam społeczności szkolnej najlepsze życzenia  powiedział Zastępca Burmistrza Filip Chodkiewicz

 

Dyrektor na medal

Pani Urszula Jurgiel pełni funkcję Dyrektora w Szkole Społecznej od 20 lat. Z tej okazji Burmistrz Mirosław Karolczuk wraz z Prezesem Zarządu Zbigniewem Walickim wręczyli kwiaty i podziękowali za kierowanie placówką. Pani Dyrektor łączy obowiązki prowadzenia placówki z nauczaniem kolejnych pokoleń młodych augustowian.

Październik był obfity w wydarzenia związane z edukacją. 95 lat I Liceum Ogólnokształcącego, jubileusz Pani Dyrektor Urszuli Jurgiel i obchody Dnia Edukacji Narodowej. Jeszcze raz życzymy pracownikom oświaty wielu sukcesów, radości z pracy z dziećmi i niegasnącej pasji.

GALERIA