Jesteś tutaj

Camerata Augustoviana na dobry początek sierpnia

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają 2 sierpnia o godz. 19:00 na koncert w ramach Cameraty Augustoviany w Bazylice Mniejszej pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie.

Tym razem, podczas wakacyjnych spotkań z muzyką poważną wystąpią Karol Wasilewski – baryton, z klasy śpiewu solowego pani Marleny Borowskiej oraz Sebastian Kuczyński – organy, student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Program koncertu:
J.S. Bach – Toccata BWV 564
J.S. Bach  – Brunnqell aller Guter BWV 445
A. Vivaldi – Nisi Dominus , Cum Dederit RV 608
G. Caccini – Amarilli
G.F. Haendel  – Largo, Ombra mai fu (aria i recytatyw z opery Xerxes , HWV 40)
J.S. Bach – Adagio BWV 564
A. Scarlatti – Gia il sole dal Gange
W. Wawiłow as G. Caccini – Ave Maria
S. Moniuszko – Kozak (Pieśń ze Śpiewnika Domowego)
S. Moniuszko – Korale (Pieśń ze Śpiewnika Domowego)
J.S. Bach – Fuga BWV 564

Zapraszamy na to niezwykłe muzyczne wydarzenie.

wstęp wolny.

APK

Karol Wasilewski (baryton) – augustowianin urodzony w 1995 roku. Edukację muzyczną rozpoczął od nauki gry na akordeonie pod opieką mgr Tadeusza Giedrojcia. Karol Wasilewski jest obecnie studentem Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży, w klasie organów dr Grzegorza Żaka. W roku 2017 rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach, Specjalność Wokalistyka, w klasie śpiewu solowego Marleny Borowskiej. Stale poszerza swą wiedzę i umiejętności, pracuje nad techniką i interpretacją wokalną. W przyszłym roku zwieńczy ten etap nauki recitalem dyplomowym. Posiada także niezwykle rzadką umiejętność łączenia dwóch technik wokalnych – pracuje również nad rozwojem techniki kontratenorowej.
Jako solista prezentował się podczas koncertów w wielu miastach Polski, takich jak Białystok, Suwałki, Łomża oraz Warszawa.

Sebastian Kuczyński (organy) – urodzony w 1997 r. w Suwałkach. Kształcenie muzyczne rozpoczął w roku 2010., w suwalskiej PSM I i II stopnia w klasie organów mgr Ewy Wołczek. W roku 2016. rozpoczął studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku instrumentalistyka, w klasie organów prof. Jarosława Wróblewskiego oraz wykł. Wojciecha Bednarskiego, które zwieńczył egzaminami dyplomowymi w 2019 r. otrzymując tytuł licencjata. Obecnie kontynuuje edukację na studiach magisterskich macierzystej uczelni na kierunkach: instrumentalistyka –klasa organów prof. Jarosława Wróblewskiego i as. Wojciecha Bednarskiego, oraz muzyka kościelna –klasa organów prof. Piotra Wilczyńskiego. W roku akademickim 2018/2019, w ramach programu Erasmus+, studiował grę na organach w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu, w klasie prof. Wolfganga Zerera. W następnym roku ukończył także podyplomowe studia ,,Menedżer muzyki”, prowadzone na UMFC.
Swoją wiedzę i umiejętności stale poszerza biorąc udział w licznych wykładach, seminariach i kursach mistrzowskich dotyczących interpretacji oraz improwizacji organowej, prowadzonych przez wybitnych instrumentalistów i pedagogów światowej sławy.
Założyciel, koordynator i kierownik artystyczny Cyklu recitali ,,Pro Arte et Studio”, organizowanych przez Parafię pw. św. Andrzeja Boboli w Warszawie.
Od 2016 r. pracuje na stanowisku organisty Sanktuarium Narodowego, Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Warszawie.

 

GALERIA

Camerata Augustoviana